2010 Gruodžio 02

Logistika

Vilniaus viešojo logistikos centro nauda skaičiuojama beveik 400 mln. litų

veidas.lt

Vilniaus logistikos parką plės naujai įsteigtas Vilniaus viešasis logistikos centras. Skaičiuojama, kad ilgalaikė projekto nauda sieks daugiau nei 370 mln. litų, teigia geležinkeliai.

Tikimasi, kad centro pajamos per metus sieks 2,9 mln. litų, o bendrovė “Lietuvos geležinkeliai” projektui įsibėgėjus galės gauti apie 22 mln. litų papildomų metinių pajamų.

Valstybės valdomų “Lietuvos geležinkelių” valdyba nutarė įsteigti Vilniaus viešąjį logistikos centrą, kuris valdys parką, pranešė geležinkeliai. Įmonė centrą steigs kartu su Vilniaus savivaldybe.

“Prognozuojame, kad 2012-2017 metais už žemės sklypų nuomą centras uždirbs apie 2,9 mln. litų pajamų”, – pranešime spaudai sakė “Lietuvos geležinkelių” Viešųjų logistikos centrų sektoriaus viršininkas Mindaugas Butnorius.

Pasak jo, logistikos centro intermodalinis terminalas, kuris bus steigiamas kartu su logistikos parku, “Lietuvos geležinkeliams” kasmet duotų daugiau nei 4 mln. litų pajamų.

“Taip pat tai leistų netolimoje ateityje formuoti mažiausiai po vieną konteinerinį traukinį per dieną tarp Vilniaus ir Klaipėdos viešųjų logistikos centrų. Skaičiuojant pagal dabartinius įkainius, kasmet galima būtų gauti dar apie 18 mln. litų papildomų pajamų”, – teigė M.Butnorius.

Taip pat pritarta pasiūlymui, kad “Lietuvos geležinkeliai” penkeriems metams Vilniaus viešajam logistikos centrui suteiktų 470 tūkst. litų paskolą.

Praėjusių metų pabaigoje atliktoje galimybių studijoje nustatyta, kad per projekto laikotarpį įvairių mokesčių į valstybės biudžetą turėtų būti surinkta apie 55 mln. litų bei sukurta apie 1,3 tūkst. naujų tiesioginių ir netiesioginių darbo vietų.

Centras bus kuriamas Pagiriuose, šalia vienos didžiausių Lietuvoje Vaidotų geležinkelio stoties. Šiuo metu rengiami teritorijų planavimo ir poveikio aplinkai vertinimo dokumentai. Infrastruktūros įrengimo darbai turėtų prasidėti 2012 metais, pranešė Susisiekimo ministerija.

“Lietuvos geležinkeliai” jau yra pasirašiusi ketinimų protokolus su penkiomis stambiomis įmonėmis, norinčiomis įsikurti centre ir ten plėtoti komercinę veiklą.

Vilniaus VLC yra patogus geografiškai – netoli yra Lenkija ir prieigos prie Baltijos jūros neturinti bei tinkamų sandėliavimo plotų poreikį jaučianti Baltarusija.

Be to, centras bus šalia IX transeuropinio transporto koridoriaus, jungiančio Rytus ir Vakarus per Klaipėdos uostą bei I Transeuropinio transporto koridoriaus, jungiančio Pietinę Europą su Šiaurės valstybėmis.

Centro kūrimui numatoma suteikti apie 84 mln. litų Europos Sąjungos paramos iš 2007-2013 metų laikotarpio Struktūrinės paramos programos pagal Susisiekimo ministerijos administruojamą priemonę “Transeuropinės reikšmės geležinkelio linijų modernizavimas ir plėtra, reikiamos infrastruktūros sukūrimas viešiesiems logistikos centrams steigti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Giedrius Giedrius rašo:

    Šio bei kitų logistikos centrų nauda tik didės, dėl naujų logistikos sistemų kaip “3pl”. Daugiau apie šią sistemą: http://www.terralogistics.lt/funkcionalumas/logistikos-sandeliu-valdymas.aspx


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...