2010 Rugsėjo 23

Kriminalas

Vilniaus valdžia griovė namus romų tabore neteisėtai

veidas.lt

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį iš dalies patenkino romų bendruomenės apeliacinį skundą, priteisdamas jiems neturtinę žalą už nugriautus statinius.

Vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė atliko neteisėtus veiksmus ir yra atsakinga už neteisėtą ginčo statinių nugriovimą romų taboro teritorijoje, Kirtimuose, Vilniuje, pranešė teismas.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad savivaldybės pareiga atlyginti žalą. Už 20 nugriautų statinių nurodyta sumokėti 55 tūkst. litų.

Anot teismo, Vilniaus miesto savivaldybė, griaudama statinius, viršijo savo kompetenciją. Teisėjų kolegijos vertinimu, ji nenurodė ir nepateikė įrodymų, kad kitiems asmenims ar jų teisėms, visuomenės ar valstybės interesams grėsė toks realus ir akivaizdus pavojus, jog ginčo statinius buvo būtina nugriauti nedelsiant, t. y. įstatymų nustatyta tvarka nelaukiant, kol kompetentingos valstybės institucijos kreipsis į teismą dėl jų nugriovimo ir bus priimtas atitinkamas sprendimas.

LVAT teisėjų kolegijos nutartyje pabrėžiama, kad teisinėje valstybėje “turi būti kovojama su neteisėtomis statybomis. Tačiau ši teisė (o kartu ir pareiga) turi būti įgyvendinama griežtai laikantis teisės aktuose įtvirtintų sąlygų ir reikalavimų, konstitucinių teisingumo, proporcingumo ir kitų teisės principų”.

Ši LVAT nutartis yra neskundžiama.

Taboro gyventojai, kurių statiniai buvo nugriauti prieš šešerius metus, siekė prisiteisti iš viso 5,6 mln. litų, tačiau teismas nusprendė, kad jų nuosavybė buvo nelegali.

Gyvenamieji namai sostinės Kirtimų rajone nugriauti tuomečio mero Artūro Zuoko nurodymu 2004-ųjų gruodžio 2-3 dienomis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...