2011 Vasario 10

Verslas

Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutarties nutraukti negalima

veidas.lt

Prancūzijos koncerno “Dalkia” valdomos šilumos tiekimo įmonė “Vilniaus energija” ramiai reaguoja į sostinės politikų užmojus peržiūrėti šilumos ūkio nuomos sutartį. Esą savivaldybė neturi galimybės šią sutartį nutraukti, rašo “Vilniaus diena”.

“Sutartyje tokia galimybė nėra numatyta. Sutarties nutraukimas yra galimas dviem atvejais: šalims susitarus arba dėl esminių pažeidimų. Esminių pažeidimų konstatavimo tvarka taip pat yra labai aiškiai apibrėžta”, – sakė “Vilniaus energijos” komercijos direktorius Rimantas Germanas.

“Vilniaus energija” tvirtina, kad sutarties nė sykio nepažeidė, taigi savivaldybė neturi teisės vienašališkai nutraukti sutartį.

“Jeigu mes būtume per šiuos devynerius metus padarę kokių nors pažeidimų, tai jau seniai už tai būtume atsiėmę”, – pridūrė R.Germanas.

Pasak jo, “Vilniaus energija” yra pasiruošusi derėtis dėl sutarties peržiūrėjimo ir kol kas neatmeta jokių variantų.

“Viskas yra įmanoma, jeigu yra tikslas susitarti. Jokios oficialios pozicijos iš savivaldybės dar negavome. Kai gausime – spręsime. Žinoma, negalime nekreipti dėmesio į tai, ką sako savivaldybė. Esame visada pasiruošę atsiliepti į normalius įvairių valstybės institucijų, taip pat – sutarties šalies, pageidavimus. Visada tą darėme ir darysime ateityje”, – sakė “Vilniaus energijos” komercijos direktorius.

R.Germanas teigė nenorįs vertinti savivaldybės politikų sprendimo peržiūrėti šilumos ūkio nuomos sutartį būtent dabar, likus porai savaičių iki rinkimų. “Nenoriu būti dar kartą apkaltintas politikavimu”, – sakė R.Germanas.

Vilniaus valdžia peržiūrės šilumos tinklų nuomos sutartį su Prancūzijos koncernu “Dalkia”. Tam trečiadienį pritarė posėdžiavusi Vilniaus taryba.

Projekte, kurį pristatė tarybos narys, Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas ir susisiekimo viceministras Arūnas Štaras, pažymima, kad per vieną mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius turės pradėti esminį nuomos sutarties peržiūrėjimą. Jei per keturis mėnesius nebus pasiektas sutarimas su “Vilniaus energija” ir “Dalkia”, administracijos direktorius pradės sutarties nutraukimo procedūrą.

Sutarties nutraukimo iniciatoriai sako, jog “Vilniaus energija” nesiekia tiekti šilumos energijos kuo mažesne kaina. Anot jų, išnuomotą bendrovės “Vilniaus šilumos tinklai” turtą faktiškai valdo ne Prancūzijos įmonė “Dalkia”, o bendrovė “Icor” (buvusi “Rubicon group”).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...