2010 Lapkričio 04

Pastatas

Vilniaus savivaldybės dangoraižis jau griūva

veidas.lt

Sostinės savivaldybės dangoraižis kęžta tiek iš viršaus, tiek iš apačios: fasado konstrukcijos surūdijo, požeminiam garažui jau reikia kapitalinio remonto. Be to, byra gelsvų trinkelių laiptai Europos aikštėje nuo Konstitucijos prospekto, ketvirtadienį rašo “Vilniaus diena”.

“Problemų daug – kaip ir kiekviename name ar bute. Visko atsitinka. Kas priklauso mums -tvarkysime. Surūdijo fasadui tvirtinti naudotos kniedės, atšlijo konstrukcija. Suremontavome. Dabar žiūrėsime, ar tai buvo pavienis atvejis, ar esminė problema, kurią teks spręsti kompleksiškai”, – teigė savivaldybės pastatą valdančios bendrovės Vilniaus vystymo kompanijos direktorius Renatas Dudonis.

Už fasado broką R.Dudonis atsakomybę prisiėmė, tačiau įmonės lėšomis remontuoti yrančio Europos aikštės grindinio nebuvo nusiteikęs. Esą tuo turi pasirūpinti savivaldybės Komunalinio ūkio departamentas.

“Kadangi pastatas yra mūsų nuosavybė, viską, kas susiję su juo, tvarkome mes. Aikštė yra vieša erdvė, todėl ją, kaip ir bet kurią gatvę ar šaligatvį, turi remontuoti miestas. Į detales nesileisiu, bet vyko diskusija, ar aikštės laiptai priklauso pastatui, ar ne. Buvo nuspręsta, kad jie – ne mūsų, o miesto reikalas”, – sakė R.Dudonis.

Tuo tarpu Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojo Antano Mikalausko nuomone, griūvančią aikštę turėtų remontuoti Vilniaus vystymo kompanija. Tačiau savivaldybė nesitiki, kad ji tai padarys, todėl laiptų plytas kloja savo lėšomis. Tai atsieis apie kelis tūkstančius litų.

“Šiuo atveju ne pinigai svarbiausia, o miesto prestižas. Sutvarkysime, jei per tą laiką kas nors plytų neišnešios”, – kalbėjo A.Mikalauskas.

Kai išoriniai savivaldybės dangoraižio ir jo prieigų defektai bus pašalinti, statybininkai nesiskirstys. Jie dirbs požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje.

“Ten prateka vanduo. Reikia palopyti skyles ir paremontuoti kolonas”, – teigė savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas, kuris spalio pabaigoje požeminei aikštelei tvarkyti iš rezervo skyrė 10 tūkst. litų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...