2011 Lapkričio 22

Vilniaus savivaldybėje – „Miokardo infarkto savaitės” renginys

veidas.lt

Lietuvos širdies asociacija lapkričio 21-27 dienas skelbia MIOKARDO INFARKTO SAVAITE Lietuvoje. Pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybėje vyko šios savaitės pagrindinis renginys.

 

Atvykę į renginį vilniečiai galėjo išgirsti naujausius žinomų šalies kardiologų pranešimus apie miokardo infarkto grėsmę, taip pat politikų ir valdininkų pasisakymus bei raginimus visuomenę atkreipti dėmesį į šios ligos aktualumą. Pastarieji įvykiai, kai tik skubios kardiologų pagalbos dėka pavyko išgelbėti legendinio šalies krepšininko Arvydo Sabonio gyvybę, rodo kokia tai aktuali problema, ir, deja, vis jaunesnei mūsų visuomenės daliai!

 

Renginyje dalyvavo Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokiene, Vilniaus mero pavaduotojas, kuruojantis sveikatos klausimus, Jonas Pinskus, Lietuvos širdies asociacijos prezidentė, prof. Žaneta Petrulionienė ir buvęs šios asociacijos prezidentas, doc. Pranas Šerpytis.

 

Renginyje dalyvavęs dainininkas Viktoras Malinauskas sutiko savo asmeniniu pavyzdžiu paliudyti žmonėms, kaip svarbu laiku kreiptis į medikus, įtarus pirmuosius miokardo infarkto požymius.

 

Šios popietės metu buvo atliekami cholesterolio kiekio kraujyje tyrimai, matuojamas kraujo spaudimas, nustatomas kūno masės indeksas ir kiti medicininiai tyrimai.

 

Savivaldybėje vykusios akcijos metu autorines dainas iš naujausio albumo “Miesto vaikas” atliko dainininkas ir medikas Vygantas Kazlauskas, specialią programą paruošė gongų meistrai Alicija ir Ričardas Eiliakai.

 

Šia akcija žinomi medikai, politikai, valdininkai, kultūros veikėjai siekė atkreipti visuomenės dėmesį, kaip svarbu pajutus pirmuosius infarkto simptomus, nedelsiant skambinti greitosios pagalbos numeriu 112 arba kuo skubiau važiuoti į artimiausios ligoninės priimamąjį.

 

Vis dar labiausiai bijome susirgti vėžiu, nors nuo šios ligos miršta tris kartus mažiau žmonių nei nuo kraujotakos ligų. Lietuvoje kasmet dėl miokardo infarkto gydoma daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Kiekvieną dieną Lietuvoje miokardo infarktas ištinka daugiau kaip 20 žmonių, o 4-5 iš jų baigiasi mirtimi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...