2011 Rugsėjo 22

Vilniaus savivaldybė ragina Vyriausybę kuo greičiau sumažinti šilumos kainą

veidas.lt

 

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pateikė Lietuvos Vyriausybei ir Energetikos ministerijai rezoliuciją, ragindama priimti skubius ir būtinus sprendimus, kurie leistų efektyviau panaudoti kogeneracinių jėgainių pajėgumus ir sumažintų šilumos kainas Vilniaus ir Lietuvos vartotojams dar šį šildymo sezoną.

 

Vilniaus savivaldybė ragina Vyriausybę, Energetikos ministrą padidinti kogeneracinėms jėgainėms elektros supirkimo kvotą iki optimalių šių jėgainių pajėgumų, taip pat Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai nustatyti (VKEKK) elektros supirkimo kainą, atitinkančią alternatyvaus gamintojo savikainą, kad gautos pajamos už parduotą elektros energiją būtų panaudotos šilumos tarifo mažinimui Vilniuje ir visoje Lietuvoje.

 

Šie sprendimai leistų šilumos kainą Vilniaus mieste sumažinti 6 centais, tai yra – 23 proc. Tam užtektų padidinti elektros supirkimo kvotą Vilniaus termofikacinei elektrinei Nr.3 ir gauti už jos gaminamą elektrą tokią pačią kainą, kokią nustatė VKEKK Lietuvos elektrinei Elektrėnuose.

 

Vilniaus savivaldybė atkreipia dėmesį, kad šis siūlymas yra lengvai įgyvendinamas, nes priklauso tik nuo Energetikos ministerijos sprendimo.

 

„Pati didžiausia problema, dėl ko vilniečiams tenka tiek daug mokėti už šildymą – tai dujų kainos augimas, kuris įtakoja šilumos kainą, nes 70 procentų šilumos gamybai naudojamo kuro sudaro dujos. Bet šiuo atveju Vilniaus savivaldybė nieko pakeisti negali, kadangi ne ji, o Vyriausybė derasi dėl dujų kainos su kompanija „Gazprom”. Todėl reikia ieškoti kitų būdų, kaip šilumos kainą galima sumažinti. Šis mūsų pasiūlymas galiotų ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

 

Vilniaus savivaldybė siūlymą, kaip sumažinti šilumos kainą vartotojams, yra pateikusi Energetikos ministerijai ir VKEKK dar šių metų rugpjūčio 23 dieną. VKEKK atsakyme Vilniaus savivaldybei rašoma, kad komisija, Energetikos ministerijai nustačius remtinos elektros energijos apimtis bendriems šilumos ir elektros energijos gamintojams bei šių gamintojų sąrašą, nustatys elektros supirkimo kainas kiekvienam šilumos ir elektros gamintojui ir apskaičiuos viešuosius interesus atitinkančių paslaugų kainą, kuri turi įtakos galutiniam elektros energijos tarifui.

 

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. TADAS TADAS rašo:

  Geras sprendimas. gretas, ir tikslus..:> ekonomikos naujiena, ne mokescius kuria, o ragina. atiduokite, savo kubilus, ir saukstus, savo tikrai vertei;)))

 2. TADAS TADAS rašo:

  ir tikekite, kad javas nepaliks, nes su juo, tik zengiame, i nauja veida;} politika, jeigu duju kaina nesumazes, jie praras savo pagrindini veido dalyvi, ne vagnorkes kalusi, ir meskucius, o tiksliuju metodiku, ir regeneracijos artista, ir politika aruna valinska, o kam jis?:} musu politikai, gali pritaikyti viska, kas cia..;] netgi, galim visi suabejoti, kur dingo nepriklausomos lietuvos vertybe?:} saukstas, ir kubilas..:> su juo, ir kabinkite;)))


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...