2011 Sausio 07

Verslas

“Vilniaus pergalė” šiemet planuoja didinti eksportą į Rusiją

veidas.lt

Eksportas šiemet bus pagrindinis “Vilniaus pergalės” arkliukas įgyvendinant užsibrėžtus pajamų augimo planus, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

“Didžiausią perspektyvą matau Rusijoje. Jei, pavyzdžiui, Latvijoje ir Estijoje galime tikėtis kelių procentų augimo, tai Rusijoje galime augti kelis kartus. Šioje šalyje dirbame pagal sandorius su išankstiniu apmokėjimu ir matome geras partnerystės ir prekybos galimybes”, – sakė įmonės vadovas Lionginas Šepetys.

Dabar įmonė užsienio rinkose parduoda kiek daugiau nei ketvirtadalį produkcijos – daugiausia Latvijoje bei Estijoje, nors eksporto geografija labai plati.

“Vilniaus pergalė” šiemet ketina didinti eksporto dalį, lyginant su prekyba vietinėje rinkoje. Tačiau tai nereiškia, kad Lietuvoje įmonė ketina parduoti mažiau.

“Bet čia jau užimame tam tikrą poziciją ir Lietuvoje augti yra daug sunkiau nei eksporto rinkose. O šiemet brėžiame sau tikslą paaugti dar apie 10 procentų”, – sakė L.Šepetys.

“Vilniaus pergalės” pardavimo pajamos pernai metais ūgtelėjo apie 10 proc. – nuo 90 mln. litų iki 100 mln. litų.

“Nežinau, ar tai susiję su rinkos atsigavimu, ar naujais produktais, ar geresniu tų produktų eksponavimu prekybos vietose. Aišku, uždirbome mažiau, bet akcijos bent jau skatina pirkimą”, – sako L.Šepetys.

Prieš mėnesį skelbta, jog Lenkijos saldumynų gamintoja “Mieszko” perima dabartinę “Vilniaus pergalės” savininkę “TB Investiciją”, priklausančią “VP Grupei”.

“Manau, kad tai turės teigiamos įtakos ir eksportui, ir veiklos efektyvumui. Mes jau esame grupė, o ne pavienis fabrikas laukuose. Galima atsiremti į petį, ieškoti sinergijos didinant efektyvumą. Manau, tikrai gerai, kad “Miezsko” mus įsigijo – jie dukart didesni už mus. Tai geras akcininkas”, – sakė L.Šepetys.

“Mieszko” pagrindinė akcininkė yra “VP Grupės” įkurta investicinė bendrovė “Eva Grupė”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...