2010 Rugsėjo 07

Ugdymas

Vilniaus darželiuose trūksta apie 5000 vietų

veidas.lt

Vilniaus darželiuose šiuo metu trūksta apie 5000 vietų, teigia sostinės vicemeras Gintautas Babravičius.

Kaip rašo “Vilniaus diena”, miesto valdžia tikisi, kad vaikų darželių plėtrą paskatins nuo kitų metų pradžios įvedamas ikimokyklinuko krepšelis. Švietimo ir mokslo ministerija skaičiuoja, kad vienam vaikui ikimokyklinuko krepšelis turėtų siekti 2555 litus.

Pinigai keliaus paskui vaiką, todėl krepšeli galės gauti ir valstybinės, ir nevalstybinės ikimokyklinio ugdymo Įstaigos. Viliamasi, kad pakeitus finansavimo tvarką bus steigiama daugiau privačių vaikų darželių arba statusą keis tos įstaigos, kurios dabar vadinasi vaikų studijomis.

“Šiuo metu sostinės vaikų darželiuose trūksta maždaug 5 tūkst. vietų”, – konstatavo Vilniaus vicemeras G.Babravičius.

Pasak jo, savivaldybė dideles viltis deda į šalies valdžios planus liberalizuoti privačių vaikų darželių steigimo taisykles, taip pat ateityje nu matytos kelių naujų vaikų darželių statybos. Tačiau greitų pokyčių G.Babravičius nežada.

“Žinome šitą opią problemą, bet per vieną dieną ji išspręsta ne bus. Be to, Vilnius dėl finansinių problemų yra ir taip priklaupęs ant vienos kojos. Ir taip 18 darželių sutvarkyti šiemet buvo skirta apie 14 mln. litų. Tai rodo, kad net ir šiomis sunkiomis sąlygomis mes vaikų darželiams skiriame įmanomą didžiausią dėmesį”, – aiškino vicemeras.

Pilaitės rajone esančiuose dviejuose vaikų darželiuose vietų nėra ir neaišku, ar bus.

“Šiuo metu visos vietos užimtos, o laukiančių eilės labai ilgos. Kalbant atvirai, būna, kad vaikas sulaukia mokyklinio amžiaus, o vietos per tą laiką taip ir neatsiranda”, – sakė lopšelio-darželio “Pilaitukas” sekretorė.

Jos teigimu, Pilaitės rajonas sparčiai auga, jame apsigyvena vis daugiau jaunų šeimų, todėl čia esančių dviejų vaikų darželių nepakanka.

Ne vienerius metus eilėje tenka laukti ir darželio savo vaikams senamiestyje ieškantiems vilniečiams. Su tokiu rūpesčiu susiduria ir Vilniaus rajono gyventojai – čia vaikų darželiuose trūksta vietų lietuviškose grupėse.

Šią vasarą atliktas tyrimas atskleidė, kad keturi Vilniaus rajone esantys vaikų darželiai neturi nė vienos grupės, kurioje ugdymas vyktų lietuvių kalba.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neseniai akcentavo vaikų darželių neprieinamumą.

D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys teigė, kad prezidentė žino, jog patekti į vaikų darželius Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose yra milžiniška problema, o iš tėvų reikalaujama kyšių. D.Grybauskaitės manymu, pataisyti padėtį būtų galima supaprastinus privačių vaikų darželių steigimo tvarką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...