2010 Birželio 21

Žiniasklaida

Vietoj aukos – laikraščio vagystė

veidas.lt

Sostinės gatvėse jau mėnesį stovi 20 plastikinių dėžių, padedančių platinti dienraštį “Vilniaus diena”. Miestiečiai raginami skaityti laikraštį ir kartu paremti organizaciją “Gelbėkit vaikus” – prašoma į dėžutę įmesti lito monetą, bet laikraštį galima pasiimti ir nieko neaukojant.

“Vilniaus dienos” rinkodaros vadovė Rūta Banytė tvirtina, kad laikraštis nemokamai nedalijamas: “Tie, kurie į dėžutę lito neįmeta, laikraštį pavagia”.

Taigi aiškėja, kad sostinėje gyvena daug vagių: kasdien į dėžes sudedama maždaug 3 tūkst. laikraščio egzempliorių, o iš taupyklių išimama tik apie 50 Lt. Didžiausia per dieną surinkta suma – 67 Lt. Daugiausiai randama 1–2 centų monetų.
Pinigai išimami kiekvieną vakarą ir sudedami į plombuotą “Gelbėkit vaikus” organizacijos dėžę, kuri stovi laikraščio kontoroje. “Vilniaus dienos” atstovai tvirtina, kad aukų dėžutės populiarina laikraštį, o “Gelbėkit vaikus” vadovė Rasa Dičpetrienė šitaip tikisi išmokyti visuomenę altruizmo.

Tačiau tokia akcija nuvylė “Vilniaus dienos” prenumeratorius. “Iš pradžių maniau, kad tose dėžėse nemokamai dalijamas laikraštis “15 min”, bet pasirodė, jog tai “Vilniaus diena”. Prenumeravau laikraštį metams, sumokėjau nemažą sumą, o dabar jį veltui dalija. Esu nusivylusi”, – “Veidui” sakė vilnietė Ona L.

Beje, nemokamai laikraštis “Vilniaus diena” dalijamas ir skirtingose Vilniaus seniūnijose. Taigi, regis, šis leidinys ilgainiui gali tapti “15 min” konkurentu. Nors šiuo metu jį galima ir pirkti, ir gauti nemokamai, bet įžengus į nemokamai dalijamų leidinių rinką iš jos ištrūkti jau bus sunku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...