2011 Sausio 31

Viešieji konkursai

Viešųjų pirkimų sistemoje – pokyčiai

veidas.lt

Pagal dabartinę tvarką vykdomi viešieji pirkimai, anot specialistų, neretai būna neefektyvūs, o už mažiausią kainą įsigyta prekė ar paslauga ne visuomet patenkina ją nusipirkusiųjų poreikius.

Ūkio ministerija kuria sistemą, pagal kurią kita viešųjų pirkimų barikados pusė – paslaugų teikėjai galėtų teikti siūlymus ir padėtų atskirti, kokioms prekių, paslaugų ar darbų grupėms užtenka mažiausios kainos kriterijaus, o kur būtina atsižvelgti į kokybę, pirmadienį informuoja dienraštis “Verslo žinios”.

Pasak ūkio viceministro Rimanto Žyliaus, per pirmą šių metų pusmetį planuojama sukurti tam tikrą platformą, nustatyti taisykles, kaip asocijuotos struktūros ar tam tikrų sektorių atstovai galėtų teikti siūlymus, nurodyti jų sričiai svarbius pirkimų vertinimo kriterijus.

Pavyzdžiui, statybų techninės priežiūros specialistai galėtų susirinkti ir pasakyti, kaip atskirti kokybišką paslaugą nuo nekokybiškos. Popieriaus tiekėjai nurodytų, ar jų prekę galima pirkti už mažiausią kainą, ar būtina atsižvelgti į kitus parametrus.

Svarstoma, kad pasiūlymus dėl vertinimo kriterijų teiktų daug rinkos dalyvių ar asocijuotos struktūros. Esą taip pavyktų išvengti grėsmės, kad verslas akcentuos sau palankius kriterijus. Teikiami siūlymai taip pat turės pereiti Viešųjų pirkimų tarnybos filtrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...