2011 Gegužės 15

Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų nerado

veidas.lt

Scanpix

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Jaunimo teatro Vilniuje rekonstrukcijos – neaptikta Viešųjų pirkimo įstatymo pažeidimų, pranešė LNK Žinios.

Dėl Jaunimo teatro rekonstrukcijos į prokuratūrą kreipėsi Valstybės kontrolė.

Pernai valstybės auditoriai nustatė, kad Jaunimo teatras rekonstruotas neekonomiškai: jis ne pats sudarė sutartį su statybininkais, o pasamdė bendrovę “Lietuvos paminklai”, kuri pasamdė buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos šeimos bendrovę “Kortas”. “Lietuvos paminklams” už darbų priežiūrą buvo numatyti sumokėti per 6 proc. nuo darbų kainos. “Kortas” ne tik remontavo patalpas, bet ir pirko baldus.

Auditorių duomenimis, kai kurių baldų kaina nuo dviejų iki devynių kartų viršijo rinkos kainą. Pavyzdžiui, už kėdę, kuri rinkoje kainuoja 59 litus, Jaunimo teatras mokėjo 535 litus.

Vilniaus apygardos prokuratūra buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės turto iššvaistymo ir pareigų neatlikimo, tačiau prokuroras Mindaugas Greičius jį nutraukė, nes nenustatė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimo.

Anot prokuroro, įstatymas nedraudė rekonstrukcijos darbų pirkti kartu su baldais, be to, esą baldai ir darbai neviršijo nepriklausomų ekspertų apskaičiuotos kainos.

Kol kas neaišku, ar dėl teatro rekonstrukcijos prokurorai teiks civilinį ieškinį.

Po Valstybės kontrolės išvadų pernai vasarą Jaunimo teatro vadovui Algirdui Latėnui buvo pareikšta pastaba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...