2013 Lapkričio 14

Viešės Glenno Millerio orkestras

veidas.lt


Ketvirtadienį 19 val. Kongresų rūmuose koncertuos Glenno Millerio orkestras – daugiau nei prieš septynis dešimtmečius legendinio džiazo korifėjaus įkurto kolektyvo įpėdiniai. G.Milleris (1904–1944) – amerikiečių kompozitorius ir trombonininkas, kurio melodijos „In The Mood“, „Tuxedo Junction“, „Chattanooga Choo Choo“ tapo svingo eros simboliu. Nors kritikai peikė orkestrą dėl pernelyg komercinio skambesio, populiarumas augo kaip ant mielių: tuo metu bent po keletą G.Millerio orkestro plokštelių turėjo visos JAV užeigos ir barai.
Prasidėjus karui 1942 m. kompozitorius pradėjo vadovauti kariuomenės orkestrui, bet 1944-aisiais lėktuvas, kuriuo iš Anglijos į Paryžių groti kareiviams skrido G.Milleris, dingo be žinios. Muzikanto gedėjo milijonai gerbėjų, bet jo orkestras tęsė veiklą. Nuo 1990-ųjų jam vadovauja Wilas Saldenas, laikomas vienu žymiausių G.Millerio kūrybos ekspertų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...