2014 Birželio 12

Verslo patarėjų armiją šildo ES pinigai

veidas.lt

Verslo konsultantais save vadina ir europines lėšas “įsisavinti” padedantys veikėjai, ir tikri savo srities profesionalai. Visus juos daugiausia maitina Europos Sąjungos fondų pinigai. Kai jie pasibaigs, tikimasi, rinka turėtų išskaidrėti.

Niekas tiksliai negali pasakyti, kiek šiuo metu Lietuvoje yra verslo konsultacijas teikiančių įmonių. Statistikos departamentas pastarąjį kartą jas skaičiavo 2011 m. Tuomet užfiksuota, kad konsultacine verslo ir kito valdymo veikla Lietuvoje užsiima 1663 įmonės. Verslui ir viešajam sektoriui jos teikė konsultacijas strateginio valdymo ir organizacinio planavimo, verslo procesų modernizavimo, pakeitimų valdymo, išlaidų mažinimo, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių politikos, kontrolės planavimo klausimais.
Patys verslo konsultantai skaičiuoja, kad šiuo metu rinkoje veikia apie 500 verslą ir viešąjį sektorių konsultuojančių ir tęstinį mokymą vykdančių bendrovių, su maždaug trečdalio paklaida į vieną ar kitą pusę. Šiaip ar taip, verslo konsultantų palyginti nedidelėje Lietuvos rinkoje knibždėte knibžda. Čia vis įsižiebia ir įvairių sėkmės mokytojų žvaigždės.
Eduardas Jasas, vadovaujantis vienai didžiausių Lietuvoje konsultacinių įmonių grupei SDG, sako kad toks verslo konsultantų kiekis yra vienas geriausių Lietuvos rodiklių.
“Mes parduodame protą, žinias, o mūsų paslauga reikalinga verslui, kuris yra pragmatiškas ir bet ko neperka”, – tvirtina verslininkas, vadovaujantis šešių bendrovių grupei, turinčiai 200 darbuotojų. Grupės pardavimo pajamos 2013 m. siekė daugiau nei 19 mln. Lt, šiais metais tiek uždirbti planuojama vien iš verslo konsultacijų.
Tačiau kartu verslininkas pripažįsta, kad tikrasis rinkos vaizdas atsivers, kai baigsis ES paramos fondų pinigai, kurie ir maitina didžiąją dalį verslo konsultantų.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 232014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-23-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...