2011 Sausio 20

Verslas

Verslo konsultantai krizės nejaučia

veidas.lt

Rinką užplūdus Europos Sąjungos (ES) įmonių darbuotojų mokymams skirtiems pinigams vienų konsultacijų ir mokymų bendrovių pardavimų pajamos 2010 metais augo keturis kartus, kitų – penkis.

“ES projektai šiuo metu maitina visą konsultacinių paslaugų segmentą. Mes – ne išimtis”, – “Verslo žinioms” sakė verslo konsultacijų ir mokymų Žmogaus studijų centro (ŽSC) prezidentas Gintaras Chomentauskas.

ŽSC ir Viešosios įstaigos Žmogaus studijų centro bendros pardavimų pajamos 2010 metais, palyginti su 2009-aisiais, augo beveik 4 kartus iki 11 mln. litų, iš kurių 10 mln. litų buvo gauta iš tęstinių mokymų.

Abiejose įmonėse dirba 12 žmonių – vieno darbuotojo našumas pernai siekė beveik 1 mln. litų.

Kitos taip pat su ES projektais dirbančios konsultacijų bendrovės “SIKC” pajamos pernai išaugo 5,5 karto iki 9,4 mln. litų, o darbuotojų skaičius nuo 12 išaugo iki 20.

Bendrovės “OVC Consulting” pajamos pernai išaugo du 2 kartus iki daugiau kaip 6 mln. litų. Iš tęstinių mokymų bendrovė uždirbo 5 mln. litų.

Kita verslo konsultacijų ir mokymų bendrovė “TMD partneriai” pardavimus 2010-aisiais didino 1,8 karto iki 8,3 mln. litų. Iš verslo konsultacijų bendrovė uždirbo apie 1 mln. litų, iš mokymų, kvalifikacijos kėlimo – 7,35 mln. litų. Bendrovėje dirba 27 žmonės.

ES lėšos dabar sudaro apie 70 proc. visos konsultantų ir mokymo rinkos pajamų.

Pagal Europos socialinio fondo priemonę “Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse” 2010 metais bendrovėms buvo išmokėta 50 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Viki Viki rašo:

  Verslo klientai, kaip matome, krizės nejaučia, nes dauguma įmonių vadovų supranta, kad konsultacijos verslo klausimais efektyvina jų kapitalą, o tai, be abejonės yra gerai. Dėl to ES lėšos sudaro tikrai nemažą procentų visų verslo konsultantai  ir mokymo rinkos pajamų.

 2. Karolina Karolina rašo:

  Aš kaip verslininkė manau, kad verslo konsultantai dabar tikrai yra reikalingi. Nes naujos įmonės susiduria su sunkumais, nes neturi pakankamai patirties, o ilgamečiai verslininkai turi pasenusias žinias, todėl nuo to kenčia įmonės našumas ir konkurencingumas. Patys ilgą laiką galvojome, kodėl mums nesiseka, kol praėjau ieškoti informacijos apie įmonės procesų valdymą (daug naudingos informacijos radau čia http://www.iprocess.lt/kodel-konsultantai/4593570407). O kai supratome kas buvo negerai, viskas tapo aiškiau.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...