2011 Vasario 11

Verslas

Verslą užgriuvo didesnės sąskaitos už elektrą

veidas.lt

Į “Lesto” bendrovę sujungti visuomeniniai elektros tiekėjai – Rytų skirstomieji tinklai ir VST nustebino išaugusiomis sąskaitomis už sausį suvartotą elektros energiją – verslininkai teigia, kad elektra šiemet pabrango maždaug 4 proc., penktadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

“Pasirodo, tarifas padidėjo maždaug 4 proc. – šoktelėjo iki 0,49 lito už kilovatvalandę”, – sako Jurbarko verslininkų organizacijos pirmininkas Gintaris Stoškus.

Jo nuomone, smulkiosios įmonės už elektros energiją turi teisę atsiskaityti kaip ir buitiniai vartotojai: valstybės reguliuojamuoju tarifu.

Pasak Kainų komisijos elektros skyriaus vedėjo Dariaus Liutkevičiaus, juridiniams asmenims šįmet padidėjo galios dedamoji: nuo suvartoto elektros kiekio nepriklausanti leistinos naudoti galios kilovato kaina per mėnesį.

“Kita vertus, daugelis vartotojų turi instaliuotą daug didesnę galią nei realiai naudoja. Pavyzdžiui, žemosios įtampos elektros tinklų efektyvumas tesiekia 10 proc. Todėl elektros energijos perdavimo sąnaudos didelės, o perdavimo įkainiai didžiausi Europoje”, – sakė D.Liutkevičius.

Įmonės, kurių leistinoji naudoti galia nesiekia 30 kW, pirkti elektros energiją iš nepriklausomo tiekėjo turės nuo 2012-ųjų.

Anot D.Liutkevičiaus, nors tokios prievolės šiuo metu nėra, šios įmonės gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. Taip esą sutaupytų mokesčių už elektros energiją.

Bendrovės “Hesona” savininkas ir vadovas Viliumas Malinauskas sako, kad verslininkai prievarta varomi rinktis vadinamuosius nepriklausomus tiekėjus, o jei ne, mokėsi daugiau.

“Elektros energijos dienos tarifas gruodį buvo 0,32 lito, sausį – 0,37 lito už kilovatvalandę. Maksimalios apkrovos tarifas šoktelėjo nuo 0,46 lito iki 0,51 lito. Negana to, kad elektra pabrango, šįmet atsirado ir naujas mokestis – už faktinę elektros energijos gamybą

Jis mūsų įmonės sąskaitą už sunaudotą elektros energiją padidino 3,3 tūkst. litų, neskaičiuojant pridėtinės vertės mokesčio”, – piktinosi V.Malinauskas.

Sausį “Hesona” neveikė, darbininkai atostogavo. Tačiau vien už apšvietimą bendrovę pasiekė 15,8 tūkst. litų “Lesto” sąskaita. Tuo tarpu gruodį, kai vyko darbas ir elektra buvo šildomos patalpos, bendrovė sumokėjo ne ką daugiau – 21,4 tūkst. litų.

Nuo šių metų sausio įmonės, kurių leistinoji naudoti galia yra 100 kW arba didesnė, privalėjo pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Pernai tokia prievolė buvo nustatyta įmonėms, kurių leistinoji galia yra lygi 400 kW arba didesnė.

To nepadarius vartotojams tenka naudotis visuomeninio tiekėjo “Lesto” paslaugomis. Jiems elektros energija parduodama už kainą, kuria tiekėjas elektros energiją įsigijo tam tikrą mėnesį.

Praėjusių metų patirtis liudija, kad elektros energijos įsigijimo kaina svyravo: ji buvo ir didesnė, ir mažesnė nei gyventojų mokama.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...