2011 Sausio 04

Žiniasklaida

Vengrijos laikraščiai protestuoja prieš “žiniasklaidos laisvės pabaigą”

veidas.lt

Du didieji Vengrijos dienraščiai pirmadienį paskelbė gedintys dėl, anot jų, žiniasklaidos laisvės pabaigos, kuri atėjo, kai prie Europos Sąjungos vairo stojusioje šalyje įsigaliojo naujas kontroversiškas žiniasklaidos kontrolės įstatymas.

“Vengrijoje spaudos laisvė eina į pabaigą”, – savo pirmajame puslapyje vengrų kalba skelbė didžiausiu tiražu leidžiamas dienraštis “Nepszabadsag”, o šis sakinys taip pat buvo išspausdintas visomis oficialiomis 27 šalių bloko kalbomis.

Laikraščio vedamajame aiškinama, kad redakcija nusprendė protestuoti, nes naujasis “žiniasklaidos įstatymas tarnauja tik (valdančiosios partijos) “Fidesz” vyriausybės interesams”.

“Juo siekiama sutramdyti, nubausti, o galiausiai sužlugdyti tuos, kurie turi kitokią nuomonę”, – pabrėžia vedamojo autoriai.

Demonstruodamas solidarumą su Vengrijos žiniasklaida, Vokietijos dienraštis “Tageszeitung” savo pirmajame puslapyje išspausdino tą patį protesto pareiškimą.

Tuo tarpu Vengrijos dienraštis “Nepszava” pirmadienį savo pirmajame puslapyje išspausdino piešinį, kuriame vaizduojamas kūju užsimojęs žmogus.

“Žiniasklaidos laisvė yra esminė teisė kiekvienoje Europos Sąjungos šalyje”, – skelbia užrašas po piešiniu.

“Privalome ginti savo demokratines teises Vengrijoje! Reikalaujame žiniasklaidos laisvės! – “Nepszava” rašo vengrų ir anglų kalbomis, prašydamas Bendrijos pagalbos. – Tikimės, kad Europa žino apie šias nedemokratiškas priemones ir padarys savus išmintingus diplomatinius sprendimus, net jeigu dauguma vengrų nieko apie tai nežino.”

Praeitą mėnesį savaitiniai laikraščiai “Magyar Naracs” ir “ES” savo pirmuosius puslapius paliko tuščius, protestuodami prieš naująjį žiniasklaidos kontrolės įstatymą.

Šis prieštaringai vertinamas teisės aktas įsigaliojo sausio 1-ąją – tą pačią dieną, kai Vengrija perėmė šešis mėnesius truksiantį pirmininkavimą Bendrijai.

Naujasis įstatymas sustiprino nacionalinės priežiūros institucijos, kurios dauguma narių priklauso premjero Viktoro Orbano partijai “Fidesz”, galias reguliuoti žiniasklaidos turinį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...