2011 Birželio 27

Vėjo jėgainės Klaipėdoje vis dar nesisuka

veidas.lt

BFL

“Tebeverda aistros dėl vėjo jėgainių”, – skelbia “Vakarų ekspresas”. Dienraštyje rašoma, kad iki šiol Klaipėdos rajone nesisuka nė viena vėjo jėgainė. Metų metais vykstančios derybos tarp vietos valdžios, jėgainių statytojų, valstybės institucijų ir bendruomenių kol kas neduoda jokių rezultatų.

Nežinios išvarginti vietos gyventojai jau viešai kalba apie tai, kad į rajoną reikėtų išvis nebeįsileisti jokios vėjo energetikos vystytojų arba bent statyti jas didžiausiu – 3 km spinduliu nuo gyvenviečių.

Daug tikėtasi iš neseniai priimto Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo, kuris turėjo atsakyti į visus klausimus, reglamentuojančius vėjo jėgainių statybą, tačiau įstatymas daugelį nuvylė ir įnešė dar daugiau nerimo bei neaiškumų.

Dar pernai rajono savivaldybė nusprendė rengti specialųjį planą, kuris būtų lyg pagalbinė priemonė patvirtinus naująjį įstatymą, tačiau ir šio plano rengimo procesas šiuo metu sustojo. Tuo tarpu Klaipėdos ir Tauragės rajonų bendruomenių atstovai aiškiai pasisako prieš vėjo jėgainių statybą gyvenamosiose teritorijose ir kritikuoja naująjį įstatymą, kuriame nėra aiškiai nubrėžtos vėjo jėgainių statybos sanitarinės apsaugos zonos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...