2013 Gegužės 23

Vasaros koncertų paradas kelia vėliavas

veidas.lt


Muzikos gerbėjų laukia savaitgalių su palapinėmis sprintas ir didmiesčių muzikos maratonai.

Vasaros festivaliai išsipūtė tiek, kad kartais trunka ilgiau už pačią vasarą.
Ko gero, trukmės rekordininku šįmet taps vilniškis Kristupo vasaros festivalis, prasidėsiantis Liudo Mikalausko parengta Vytauto Kernagio dainų programa šį sekmadienį ir finišuosiantis to paties solisto atliekama tarpukario šlagerių programa rugsėjo 8-ąją. Abu koncertai vyks Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose, kuris šįmet bus viena iš nuolatinių festivalio koncertinių erdvių.
Vis dėlto intensyviausias Kristupo vasaros festivalio koncertų lietus, kaip ir kasmet, prognozuojamas liepą bei rugpjūtį. O ir vasara bus palydėta ypatingai: “Eurovizijos” nugalėtojo smuikininko Aleksandro Rybako koncertu kartu su Švento Kristoforo kameriniu orkestru Vilniaus paveikslų galerijos kieme rugpjūčio 31-ąją. Organizatoriai tikisi, kad jo pabaigoje padėjęs į šalį smuiką svečias sudainuos vieną kitą populiarią savo dainą.
Kitas vasaros maratonininkas – Pažaislio festivalis prasidės savaite vėliau, birželio 2-ąją, vienuolyne ant Taikos kalno prie Kauno marių. Tą vakarą ten koncertuos Nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras bei choras. Išgirsime dabar jau Vokietijos Eseno miesto teatro solistes Ievą Prudnikovaitę ir Sandrą Janušaitę, tenorą iš Pietų Korėjos Kwonsoo Jeoną, taip pat visur spėjantį L.Mikalauską.
Vienas ryškiausių šio festivalio koncertų Pažaislyje numatomas rugpjūčio 11-ąją, kai Lietuvoje turėtų viešėti baritonas Dmitrijus Chvorostovskis, patekęs į žurnalo „People“ sudarinėjamą patraukliausių pasaulio žmonių 50-uką. Kartu su žilaplaukiu scenos grandu atvyks ir jo kolegos iš Niujorko „Metropolitan“ operos sopranas Barbara Frittoli ir tenoras Stefano Secco.

Vasaros šaukliai

Pirmąjį birželio savaitgalį uostamiestyje vyks Klaipėdos pilies džiazo festivalis. Šįmet jo koncertai iš Teatro aikštės persikelia į kruizinių laivų terminalą, arčiau vandens ir festivalio pavadinime minimos senosios piliavietės, kurioje stovinčios patrankos šūviai penktadienį tradiciškai skelbs festivalio atidarymą. Naktinių “jam session” pasibuvimų vieta išlieka ta pati – Švyturio menų dokas, irgi, beje, iš dviejų pusių supamas vandens.
Šįmet Klaipėdos pilies džiazo festivalis daug dėmesio skirs bliuzo legendos Ray Charleso atminimui. Klaipėdoje koncertuos ir žymiojo atlikėjo dukra – dainininkė Sheila Charles.
Nutilus džiazui Klaipėdoje, sostinėje prasidės tradicinis Vilniaus festivalis. Jo atidarymo koncertas rengiamas Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame tą vakarą koncertuos garsiausia visų laikų lietuvių operos solistė Violeta Urmana. Ji su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, interpretuos Richardo Wagnerio muziką. Skambės kompozitoriaus vokalinis ciklas „Мatildos Wesendonck dainos“, pripildytas ilgesingai patosiškų slaptos R.Wagnerio mylimosios Matildos eilėraščių, taip pat išgirsime finalinę Izoldos mirties ariją iš operos „Tristanas ir Izolda“.
Birželio 13-ąją Vilniaus festivalį drebins vokalisto Bobby McFerrino ir jo instrumentinės grupės koncertas specialiai pagal atlikėjo reikalavimus pritaikytoje „Siemens“ arenoje. Tai pirmas kartas, kai Vilniaus festivalis pravers arenos duris. Iš pradžių ketinta B.McFerriną su draugais priimti po atviru dangumi, tačiau vasaros orai Lietuvoje pernelyg neprognozuojami, o koncertui keliami techniniai akustiniai reikalavimai – ganėtinai dideli. Dainininką, pianistą, dirigentą ir kompozitorių B.McFerriną pasaulis įsiminė visų pirma dėl jo unikalių vokalinių gebėjimų. Jis vienintelis geba balsu tobulai atkartoti įvairiausius instrumentus – nuo kontraboso iki saksofono, trimito, fleitos ar styginių.

Birutės parko melodijos

Lietuvos kultūros sostine tapęs Palangos kurortas virs naujo, pirmąkart rengiamo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos festivalio prieglobsčiu. Antrąją liepos savaitę Gintaro muziejuje ir Birutės kalno papėdėje klausytojus džiugins fortepijono muzika. Tarp festivalio atlikėjų – Petras Geniušas, Vytautas Landsbergis, Edvinas Minkštimas ir žymi Rusijos pianistė bei M.K.Čiurlionio muzikos propaguotoja Vera Nosina. Koncertuos ir unikali Lenkijos pianistų šeima – Jaroslawas, Stanislawas ir Jekaterina Drzewieckiai. Festivalio atidarymo vakarą liepos 7-ąją Birutės kalno papėdėje numatomas naktinis jaunųjų pianistų maratonas.
Klasikinė muzika į Birutės parką vėl sugrįš liepos pabaigoje, kai čia suskambės tradicinės „Nakties serenados“. Trijuose koncertuose su Lietuvos kameriniu orkestru pasirodys Vilhelmas Čepinskis, Asta Krikščiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Gianluca Littera ir Žilvinas Malikėnas.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...