2011 Birželio 29

Vasarą vaikų darželiai dirba trumpiau

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vasarą nemažai dirbančių tėvų, kurių vaikai lanko lopšelius arba darželius, priversti anksčiau baigti darbą, kad spėtų pasiimti savo atžalas iš ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Mat daugelis jų vasarą dirba iki 17.30 val.

Vilnietė Nijolė Zenkevičiūtė kiekvieną dieną pusvalandžiu anksčiau išvažiuoja iš darbo, kad galėtų laiku pasiimti dukrą iš Lazdynų rajone įsikūrusio lopšelio-darželio “Obelėlė”. “Esu priversta anksčiau pradėti darbą, kad galėčiau vakare anksčiau išeiti. Darželis kitame miesto gale, tad kasdien strimgalviais skubu pasiimti dukros. Nustebino, kad mano nuomonės apie darželio darbo laiko pakeitimą niekas neklausė, nebuvo organizuotas tėvų susirinkimas, nors auklėtoja paaiškino, kad to pageidavo patys tėvai”, – piktinasi N.Zenkevičiūtė.

Vilniaus lopšelio-darželio “Obelėlė” direktorė Genoefa Dimaitienė tikina, kad toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, iki kelintos valandos daugelis tėvų pasiima vaikus.

“Nuo vasaros vidurio vaikų darželiuose gerokai sumažėja, todėl yra jungiamos grupės arba keičiamas darželio darbo laikas. Darbo trukmė lieka tokia pati kaip ir mokslo metais, o kada pradėti ar baigti darbą – sprendžia darželio vadovai, susirinkimo metu suderinę su tėvais”, – paaiškino Vilniaus miesto savivaldybės Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Daiva Želvienė.

Ji patvirtina, kad daugelis sostinės darželių dirba iki 17.30–18 val., tačiau turėtų būti budinčios grupės arba vienos pradėti darbą anksčiau ir anksčiau baigti, o kitos – vėliau. Tada, D.Želvienės nuomone, tėveliams neturėtų kilti problemų.

Beje, priminsime, kad tėvai, kurie tikėjosi sutaupyti neleisdami vaikų vasarą į darželį, sąskaitas vis tiek gaus. Mat už kiekvieną dieną teks mokėti po 2,5 Lt už ugdymą. “Šitie pinigai skirti vaiko ugdymo aplinkai gerinti. Už juos galima pirkti ugdymo priemonių, tvarkyti žaidimo aikšteles ir pan. Visa tai vaikas ras grįžęs į darželį rudenį. Ir daugiau jokių darželio auklėtojų ar vadovų inicijuotų rinkliavų jau neturėtų būti”, – pabrėžia D.Želvienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...