2011 Gegužės 07

Work and Travel USA

Vasarą į JAV – rekordiškai daug studentų

veidas.lt

Šią vasarą Jungtinėse Amerikos Valstijose darbuosis apie di tris tūkstančius Lietuvos studentų. Dauguma jų išvyks pagal Pasaulio lietuvių centro (PLC) organizuojamą programą “Work and Travel USA”. Pernai tokių studentų buvo apie 1,5 tūkst, prieš dvejus metus – 736. Galutinė šių metų statistika bus žinoma vasarą, bet Lietuvos ambasada JAV ir Pasaulio lietuvių centras jau dabar tvirtina, kad išvykstančiųjų skaičius bus rekordiškai didelis.

“Šiais metais pretendentų maždaug dvigubai daugiau nei pernai. Tiesa, pretendentų skaičius paprastai būna gerokai didesnis nei dalyvių – tų, kurie tikrai išvyksta”, – teigia Pranas Brūzga, PLC programų direktorius. Jis pabrėžia, kad daugiau nei 99 proc. išvykusiųjų grįžta į Lietuvą laiku ir tęsia studijas. Lietuvos studentai dirba kartu su kitų užsienio šalių (dažniausiai Europos) analogiškų programų dalyviais, populiariausi darbai – paslaugų sektoriuje: viešbučiuose, restoranuose, baldų pervežimo įmonėse. Vėliau studentai turi kelių savaičių atostogas, per kurias gali keliauti po šalį. Iš pradžių į kelionę reikia investuoti apie 4000 Lt (į juos įeina mokestis PLC, vizos padarymas, lėktuvo bilietas).

“Tai galimybė pamatyti žemyną, išleidžiant tam kelis tūkstančius litų, bet juos uždirbant per vasarą ir netgi grįžtant “su pliusu”. Baigus studijas šluostyti staliukų nebesinorės, o savo lėšomis tiesiog pakeliauti po JAV kelias savaites irgi nėra taip paprasta”, – savo kelionės motyvus įvardija Vilniaus universiteto studentė Eglė Jasukaitytė, pernai vasarą dirbusi Masačiusetse ir šiemet kelionę kartosianti. PLC duomenimis, daugiausiai studentų į JAV skrenda būtent iš Vilniaus universiteto, taip pat Mykolo Romerio, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno Technologijos universitetų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...