2011 Kovo 10

Apklausa

Vartotojų nuotaikos sausį gerėjo

veidas.lt

Lietuvos vartotojų nuotaikos indeksas šių metų sausį, palyginti su gruodžiu, pakilo dviem procentiniais punktais, o per metus – sausį, palyginti su pernai sausiu (minus 27 proc.), – daugiau nei 2 kartus iki minus 12 procentų.

Šiemet sausį, palyginti su gruodžio mėnesiu, šalies vartotojai didino savo išlaidas bei vartojimą (atitinkamai 14,5 ir 9,3 proc.). Toliau mažėjo žmonių, manančių, kad jų šeimos materialinė padėtis blogės, bei augo manančių, kad Lietuvos ekonominė situacija gerės, rodo tyrimų bendrovės “Rait” apklausa.

“2011 metų pradžioje Lietuvos gyventojų lūkesčiai bei nuotaikos ir toliau po truputį gerėjo. Išliko 2010 metų tendencija, kad Lietuvos gyventojai pradeda daugiau vartoti bei teigiamiau vertina šalies ekonominę bei savo finansinę situaciją”, – pranešime spaudai sakė “Rait” valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Optimistiškiausios nuotaikos, kaip įprasta, yra tarp jaunimo (15-24 metų), moksleivių, studentų bei aukštąjį išsimokslinimą įgijusių bei didesnes nei vidutines pajamas (daugiau nei 1100 litų vienam šeimos nariui per mėnesį) turinčių gyventojų.

Pensininkai bei bedarbiai padėtį vertina pesimistiškiausiai.

Nuo 2009 metų pradėtas matuoti vartotojų nuotaikos indeksas rodo vartotojų gyvenimo kokybės, materialinės padėties bei vartojimo pokyčius. Indeksas atskleidžia ne tik, kaip pasikeitė vartotojų padėtis, elgsena, bet ir kokie jų ateities lūkesčiai.

Kiekvieną mėnesį apklausiama 1000 Lietuvos gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...