2011 Gegužės 11

Varšuvos birža vilios Lietuvos įmones

veidas.lt

"Veido" archyvas

Lietuvos kompanijai “Avia Solutions Group” šiemet debiutavus Varšuvos vertybinių popierių biržoje, į šalies kaimynės rinką nukrypo ir kai kurių kitų mūsų šalies įmonių akys. Aktyvią naujokų paiešką vykdo ir pati kaimynų birža, todėl gegužės 25–26 d. Varšuvoje rengiama didžiulė konferencija “CEE IPO Summit” Vidurio ir Rytų Europos investuotojams bei įmonėms, besidominčioms galimybėmis ateiti į Varšuvos vertybinių popierių biržą.

Kaip “Veidui” tvirtino Varšuvos vertybinių popierių biržos direktorius Ludwikas Sobolewskis, laukiama, kad konferencijoje dalyvaus maždaug penkios lietuvių kompanijos, tačiau kol kas jų pavadinimai neatskleidžiami. Renginio metu įmonės galės gauti išsamią informaciją, kaip atlikti viešąjį pirminį akcijų siūlymą (IPO) Varšuvos biržoje, turės priėjimą prie nemokamų finansininkų ir teisininkų konsultacijų, bus pristatomos čia listinguojamų įmonių sėkmės istorijos.

“Mes pritraukiame plačiam sektorių spektrui atstovaujančias įmones. Konferencijos metu dauguma diskusijų ir pristatymų bus sutelkta į vartojimo prekes, finansines paslaugas, žemės ūkį, naftą, dujas ir kitus gamtos išteklius.

Įmonėms bus sudarytos plačios galimybės pasikeisti patirtimi ir užmegzti ryšius su būsimais investuotojais”, – tvirtina L.Sobolewskis. Šį renginį atidarys Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Konferencijos tikslas – palengvinti Vidurio ir Rytų Europos kompanijų, kurios domisi galimybe atlikti viešąjį pirminį akcijų siūlymą, ir pasaulinių investuotojų, ieškančių naujų rinkų galimybių Europoje, bendradarbiavimą.

Į didžiausių Europoje biržų trejetuką patenkančioje Varšuvos biržoje vien per pastaruosius trejus metus debiutavo 253 įmonės. Šiuo metu Varšuvos vertybinių popierių biržoje iš viso listinguojamos 402 bendrovės – iš jų 29 kompanijos iš užsienio.

“Kalbant apie naujų užsienio kompanijų atėjimą į biržą, šie metai biržai gali būti geriausi. Šiemet jau turėjome keturis užsienio debiutus biržos pagrindiniame sąraše – tarp jų ir lietuvių kompanijos “Avia Solutions Group”, – tegia L.Sobolewskis ir pridia, kad birža tikisi sulauksianti ir daugiau lietuvių bendrovių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...