2010 Gruodžio 14

Verslas

Varškės sūrį prašo pripažinti nacionaliniu patiekalu

veidas.lt

Lietuvos pienininkų asociacija “Pieno centras” teikia paraišką Europos Komisijai (EK): lietuvišką varškės sūrį pristato kaip nacionalinį patiekalą ir prašo leisti jį ženklinti Saugomos geografinės nuorodos ženklu.

“Verslo žinios” rašo, kad paraiškoje aiškinama, kad šalies pavadinimas, o ne regiono pavadinimas nurodomas todėl, kad varškės sūris tradiciniu būdu gaminamas visoje Lietuvoje. O seną jo kilmę įrodo tai, kad toks sūris buvo paplitęs tik buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centrinėje dalyje – dabartinės Lietuvos, Baltarusijos teritorijose ir šalia esančios Lenkijos dalyje.

Pagal pateiktą aprašymą lietuvišku varškės sūriu vadinamas nenokintas varškės sūris, pagamintas senoviniu būdu, kai pienas sutraukiamas nenaudojant fermentų – tik pieno rūgšties bakterijų raugu. O savitą formą įgauna, varškę rankomis sukemšant į trikampio formos sūrmaišius ir prislegiant.

Tokie sūriai gali būti valdomi ne tik švieži, bet ir kepami, rūkomi, džiovinami, pagardinti kmynais, česnakais ar mėtomis.

Gamintojai tikina, jog nepaisant to, kad pieno perdirbimo įmonėse sūrių gamybos procesas mechanizuotas, varškės masė į sūrmaišius kemšama, o sūrmaišiai užrišami rankomis, kaip ir prieš kelis šimtus metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. vincentas.sakas vincentas.sakas rašo:

    kokia karvių veislė, kur laikomos, kaip laikomos, kur yra ganyklos (jų ekologinė ir geografinė padėtis), kuo šeriamos karvės (išvardinti žoles arba šieno sudėtį), koks pienas (nurodyti išsamią cheminę sudėtį), nepasterizuotas, rauginimo ir traukinimo charakteristika, sūrmaišio charakteristika, brėžiniai, slėgimo charkteristika, varvinimo temperatūriniai režimai ir t.t.Kitu atveju gausis toks pat diletantiškai profaniškai valdininkų – činovnikų idiotiškas išmaiskas, kaip jau gavosi su “skilandžiu” iš cheminiai pagreitintu dirbtiniu būdų išaugintų kiauliagyvių. Ir tas Eurosąjungoje patvirtintas :Skilandis” yra tik chemizuotos nemėsos gumulas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...