2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

Varėnos rajone stebėtoja užsipuolė balsuoti atvykusį neįgalų rinkėją

veidas.lt

Varėnos rajone Perlojos apylinkėje Lietuvos centro partijos stebėtoja užsipuolė balsuoti atvykusį neįgalų rinkėją.

Kaip žurnalistams pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pavaduotojas Pavelas Kujalis, vietos rinkimų komisija įpareigota iš stebėtojos atimti pažymėjimą ir jai surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą.

“Apylinkėj buvo nemalonus incidentas, kada atvykus šeimai su neįgaliuoju balsuoti Lietuvos centro partijos stebėtoja labai nepagarbiai, viešai, galima sakyti pažemino neįgalųjį, norėdama neleisti jam pasinaudoti savo aktyviąja rinkimų teise”, – per spaudos konferenciją VRK sekmadienį sakė P.Kujalis.

Pasak VRK atstovo, rinkimų stebėtoja “pradėjo aiškinti, kad jis negali balsuoti, dėl to, kad jis neįgalus, sėdėti namuose, niekur nesirodyti, tai buvo daroma viešai, garsiai”.

Pagal įstatymus, neįgalieji turi teisę balsuoti namuose, jei pageidauja, tačiau niekas neriboja galimybės balsuoti rinkimų dieną apylinkėje.

P.Kujalio teigimu, vietos rinkimų komisija rinkėjui leido balsuoti, taip pat ji įpareigota surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolą už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise, ir iš neįgalųjį užsipuolusios partijos atstovės atimti stebėtojos pažymėjimą.

VRK atstovas sakė niekaip nesuvokiantis, kodėl stebėtoja, dirbanti socialine darbuotoja, norėjo neleisti balsuoti piliečiui, esančiam rinkėjų sąraše. “Galbūt neskiria neveiksnumo nuo neįgalumo, kitaip negaliu paaiškinti”, – sakė P.Kujalis.

Lietuvoje sekmadienį vyksta eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai, dėl mandatų varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-tyje savivaldybių renkama per 1,5 tūkst. tarybų narių.

Rinkimų teisę Lietuvoje turi 2 mln. 634 tūkst. 582 rinkėjai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...