2010 Liepos 29

Kultūra

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro vadovo konkursą laimėjo G. Cholina

veidas.lt

Konkursą dėl Valstybinio Vilniaus mažojo teatro (VVMT) vadovo pareigų laimėjo Anželikos Cholinos šokio teatro direktorė Greta Cholina.

Tai BNS patvirtino kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Į šį postą be G.Cholinos pretendavo kino režisierius Audrius Juzėnas ir scenografas Andrius Žibikas, laikinai ėjęs teatro vadovo pareigas.

A.Gelūno teigimu, G.Cholina kitus du kandidatus nugalėjo didele persvara, o tai reiškia, kad daugumos komisijos narių nuomonės dėl jos kandidatūros sutapo.

“Tiek vadybinė, tiek kūrybinė, tiek asmeninė vizija pasirodė turinti daugiau potencijos ir galinti pateisinti lūkesčius”, – sakė kultūros ministras.

Anot A.Gelūno, G.Cholinos pergalė lėmė jos požiūris, kad nereikėtų vien tikėtis stabilios globos iš valstybės institucijų, o reikėtų pritraukti ir privačias lėšas. Be to, pašnekovo teigimu, G.Cholina pažadėjo tęsti bendradarbiavimą su VVMT įkūrėju Rimu Tuminu bei kviesti jaunus režisierius kurti teatre.

“Mums išryškėjo G.Cholinos idealistinė, meninė ugdymo vizija, o ne ėjimas į komercialumą”, – teigė A.Gelūnas.

Kultūros ministras sakė, kad G.Cholina, jei bus patvirtinta VVMT vadove, turės palikti jos sesers A.Cholinos šokio teatro direktorės pareigas arba pereiti į antraeiles pareigas minėtame šokio teatre.

Galutinis sprendimas dėl VVMT vadovo paskyrimo bus patvirtintas po 3 darbo dienų.

Pastaruosius penkerius metus prieš 20 metų įkurtam Vilniaus mažajam teatrui oficialiai vadovavo jį įkūręs Rimas Tuminas, kuris taip pat eina ir Maskvos J.Vachtangovo teatro vadovo pareigas. Jo sutartis su šiuo garsiu Maskvos teatru sudaryta iki 2013 metų.

Vilniaus mažasis teatras įkurtas 1990 metais. 1997 metais jam suteiktas valstybinio teatro statusas. 1999 metais už nuopelnus Vilniaus miestui jis apdovanotas garbingu sostinės savivaldybės apdovanojimu – šv. Kristoforo statulėle.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...