2011 Liepos 05

Valstybės narės dėl GMO auginimo savo teritorijoje turės apsispręsti pačios

veidas.lt

"Veido" atchyvas

Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, genetiškai modifikuoti organizmai – labai kontraversiškas klausimas. “Tai rodo ir Europos gyventojų nuomonės tyrimai: net 61 proc. Europos gyventojų iš GMO pagamintų maisto produktų vartojimas kelia nerimą ir tokia pati dalis europiečių nepritaria paskatoms plėtoti iš GMO pagamintų maisto produktų gamybą, tačiau reikia pripažinti, kad nemaža dalis (21 proc.) Europos gyventojų – GMO vertina palankiai ir teigia tikį, jog žalingo poveikio ateities kartoms jie neturėtų sukelti”, – teigia europarlamentarė.

Anot Morkūnaitės, todėl ir diskusijų tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu dėl šių produktų auginimo yra labai daug. “GMO šalininkai kalba apie maisto stygiaus pasaulyje pašalinimą, oponentų argumentai – nuo moralinių iki visuomenės sveikatos”, – pasakoja EP narė.

Deja, kol kas nei vieni, nei kiti nėra pakankamai pagrįsti moksliškai. O tai reiškia, kad neįmanoma rasti visoms valstybėms vienodo sprendimo. O požiūris valstybėse narėse – taip pat skiriasi. Todėl siūlymas leisti valstybėms pačioms suteikti galimybę riboti GMO auginimą jų teritorijose – labai teisingas”, – įsitikinusi EP narė R.Morkūnaitė.

Tačiau, europarlamentarės teigimu, vertinant šiandien priimtą spredimą svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jam įsigaliojus reikės pasirūpinti, jog valstybėms narėms būtų privaloma imtis priemonių, kad GMO nepatektų į kitus produktus ar neišplistų iš auginamos teritorijos į kitas šalis.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...