2010 Gegužės 14

Socialinė globa

Valstybės kontrolierė prašo audito nevyriausybiniems vaikų globos namams

veidas.lt

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė kreipėsi į Valstybės kontrolierę Giedrę Švedienę su prašymu atlikti valstybinį auditą nevyriausybinėse organizacijose, teikiančiose socialinės globos paslaugas vaikams, likusiems be tėvų globos.

E. Žiobienė nurodė, kad tiriant skundus dėl vaikų teisių pažeidimų, išaiškėjo, kad neretai nevyriausybinėse globos įstaigose nesilaikoma teisės aktų reikalavimų dėl higienos normų, reikalavimų socialinės globos įstaigos patalpoms, paslaugų spektrui ir kokybei, ne pagal paskirtį panaudojama vaiko globos išmoka (darbo užmokesčiui, mokesčiams už komunalines paslaugas).

“Tai ne tik neigiamai įtakoja teikiamų vaiko socialinės globos paslaugų kokybę, kelia abejones dėl racionalaus valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų lėšų socialinėms paslaugoms finansuoti panaudojimo, bet, kas yra nemažiau svarbu, daro neigiamą įtaką vaiko teisių ir jo teisėtų interesų užtikrinimui” – sako E. Žiobienė.

Statistikos departamento duomenimis 2009 metais visuomeninių organizacijų ir parapijų globos namuose gyveno 1073 vaikai. Už kiekvieną auklėtinį vaikų globos namai gauna po 520 litų globos rūpybos išmoką ir apie 1000 litų, mokamų globos įstaigoms iš savivaldybės biudžetų, už suteiktas socialines paslaugas.

“Nevalstybiniai globos namai mažesni ir jaukesni, nei tie, kurie pavaldūs savivaldybėms ar apskritims, todėl dažnai vaikai patys nori gyventi tokiose globos namuose. Tačiau, tiriant skundus, būtent šiose globos namuose pastebimi pažeidimai dėl netinkamo vaiko globos išmokos panaudojimo” – sako E. Žiobienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...