2010 Rugpjūčio 20

Taupymas

Valstybės institucijos parengti kuklesnių biudžetų neskuba

veidas.lt

Valstybės institucijos neskuba pateikti kitų metų biudžetų projektų, kurie turėtų būti ne didesni arba dar mažesni nei šiemet, rašo penktadienio spauda.

Kitų metų valstybės biudžetas planuojamas neviršijant šių metų išlaidų lygio, tačiau asignavimų valdytojams nurodyta parengti ir po papildomą scenarijų – su 10 proc. mažesnėmis išlaidomis, rašo dienraščiai “Verslo žinios” ir “Lietuvos rytas”.

Tik 5 iš 14 ministerijų pateikė savo biudžeto projektus. O iš visų 192 asignavimų valdytojų planus pateikė tik 69. Savo biudžeto projektus parengė Aplinkos, Finansų, Krašto apsaugos, Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos.

Finansų ministerija valstybės biudžeto projektą turi baigti ir Vyriausybei pateikti iki rugsėjo 20 dienos.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigė, kad ministerija dar negali apibendrinti turimų skaičių ir pateikti apytikrį visumos vaizdą.

Krašto apsaugos ministerija prašo, kad kitais metais gynybai būtų skirta bent 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tai sudarytų 980 mln. litų. Šiemet krašto apsaugai skirta 850 mln. litų, arba 0,9 procento BVP. Anot ministerijos, esant dabartiniam finansavimui vėl trūktų lėšų net tokiems dalykams kaip šoviniai ir degalai.

Užsienio reikalų ministerija sako, kad prie dabartinio biudžeto gal tekti vėl mažinti ambasadorių skaičių ar net uždaryti ambasadas.

Už sveikatos apsaugą atsakingi politikai savo ruožtu teigia, kad skolose skęsta gydymo įstaigos, tad joms turėtų būti skirta daugiau lėšų.

Švietimo ir mokslo ministerija tvirtina, kad didesnis finansavimas būtinas aukštojo mokslo reformai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...