2010 Rugsėjo 29

Valdžia

Valstiečiai liaudininkai grasina neberemti valdančiosios koalicijos

veidas.lt

Tris atstovus Seime turinti Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS) grasina nutraukti politinę paramą valdančiajai Permainų koalicijai.

“Teiksiu siūlymą nutraukti paramos sutartį, mes matau, kad nevykdomi duoti įsipareigojimai”, – BNS sakė valstiečių liaudininkų lyderis Ramūnas Karbauskis.

Sprendimą dėl paramos valdantiesiems ketvirtadienį turėtų priimti LVLS taryba.

Anot partijos pirmininko, premjeras Andrius Kubilius žadėjo iki rugsėjo 30-osios priimti keletą žemdirbiams itin svarbių sprendimų, bet, panašu, kad pažado neįvykdys.

“Jaučiu, kad sprendimai nebus priimti”, – sakė R.Karbauskis.

Jo teigimu, vienas svarbiausių jų keltų ir Vyriausybės neįgyvendintų reikalavimų – dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams išmokėjimo.

“Bet tai tik vienas iš neįgyvendintų įsipareigojimų. Siūlysiu neatidėlioti sprendimo ir balsuoti dėl paramos nutraukimo”, – BNS kalbėjo valstiečių liaudininkų lyderis.

“Mes remiame ne Vyriausybę, ne premjerą, o remiame savo siūlymus. Mums nesvarbu, kas bus premjeras, kokia bus Vyriausybė, mums svarbu, kad būtų priimami sprendimai. Ši Vyriausybė kažkodėl “iškrito” iš savo prisiimtų terminų”, – sakė R.Karbauskis.

Jis pabrėžė, kad ketvirtadienį nutarus nutraukti rėmimo sutartį, per 15 dienų Vyriausybė dar gali įvykdyti LVLS reikalavimus, ir tuomet sutartis liks galioti.

“Mes savo įsipareigojimus įvykdėme pilna apimtimi. Jeigu mūsų parama Seime nebereikalinga, matyt, tai ir įvyks”, – prognozavo R.Karbauskis.

Premjeras Andrius Kubilius antradienį Lietuvos radijui antradienį sakė, kad tiesioginės Europos Sąjungos (ES) išmokos žemdirbiams šiemet bus didesnės nei pernai, o pinigai ūkininkams tikriausiai bus pradėti mokėti spalio viduryje.

“Europos Sąjungos išmokos šiais metais yra didesnės negu praėjusiais metais. Bendras paketas tiesioginių išmokų – už mėsą, už pieną, už žemę, už javus – yra didesnis negu praėjusiais metais, todėl svarstoma, kokia turėtų būti nacionalinė dalis. Mūsų siūlymas, atsižvelgiant į visus finansinius iššūkius tiek šių metų, tiek kitų metų, yra toks, kuris tikrai žemdirbiams yra pakankamai neblogas”, – tvirtino A.Kubilius

Jis teigė, jog Vyriausybė artimiausiu metu susitiks su ūkininkais, o daugiau informacijos dėl tiesioginių išmokų žadėjo paskelbti kitą savaitę.

Antradienį A.Kubilius taip pat džiaugėsi konstruktyviu bendradarbiavimu su LVLS.

“Kaip žinote valstiečių liaudininkų nėra koalicijoje, bet mes turime gerą konstruktyvų susitarimą, ir šiuo atžvilgiu, mano įsitikinimu, reikia tai vertinti ne kaip valstiečių liaudininkų paramą valdančiajai koalicijai, o kaip Valstiečių partijos konstruktyvų dalyvavimą sprendžiant valstybei svarbius reikalus. Tai tikrai galima labai pozityviai vertinti, šiuo atžvilgiu Valstiečių partija savo konstruktyvumu tikrai yra galva aukščiau, palyginti su kitomis partijomis, kurios yra opozicijoje ir kurios pristinga kartais to konstruktyvumo”, – kalbėjo premjeras.

Šių metų kovo 9 dieną keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės LVLS lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Pagal jį trys Seime esantys valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.

Pasirašytu susitarimu Permainų koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas, kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešajam transportui panaikinimo, apsispręsti dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos ir dėl individualių įmonių savininkų ir ūkininkaujančių pensininkų pensijų mažinimo principų pakeitimo.

Taip pat pažadėta sumažinti PVM iki 5 proc. Lietuvoje užaugintoms lauko ir šiltnamio daržovėms, 2011-2012 metais kitiems maisto produktams PVM sumažinti iki ES šalių vidurkio, grąžinti 5 proc. PVM lengvatą periodiniams leidiniams ir knygoms, išlaikyti PVM lengvatas vaistams ir transportui.

Valdantieji yra įsipareigoję paspartinti įstatymo projekto dėl atsinaujinančių išteklių plėtros priėmimą, numatant jame, kad iki 2015 metų, t.y. penkeriais metais anksčiau nei reikalauja ES, iš alternatyvių šaltinių bei vietos žaliavų būtų pagaminama ne mažiau kaip 23 proc. energijos.

Žadėta įvesti papildomus 15 proc. didesnius moksleivio krepšelio koeficientus nedidelėms kaimo mokykloms, padidinti finansavimą rajonų ligoninėms ir kita.

Valdančioji Permainų koalicija šiuo metu parlamente turi 69 Seimo narių palaikymą iš 140.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alfa Alfa rašo:

    Krc


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...