2014 Vasario 10

Valso karalius André Rieu sieks sužadinti romantiškus jausmus

veidas.lt


Absoliutus romantikas tiek gyvenime, tiek scenoje – toks moterų akyse yra valsų karaliumi tituluojamas talentingas olandų smuikininkas ir dirigentas André Rieu. Savo romantiškumu jis sugeba užkrėsti visus, kurie yra šalia jo, visus, kurie klausosi nuostabių jo ir Johano Štrauso orkestro garsų.

Galbūt dėl milžiniškos meilės valsui ir to, kokį poveikį scenoje stovintis A. Rieu turi salėje susirinkusiai publikai, jam pačiam išvyka į koncertinį turą primena atostogas, o jo pavydėtiną sėkmės istoriją analizuoja Mastrichto universiteto (Nyderlandai) studentai ir ruošiasi apie tai rašyti disertaciją.
„Aplinkiniai man sako, kad būti manimi, gyventi mano gyvenimą, kuris neatsiejamas nuo įtempto koncertų grafiko, turėtų būti labai sudėtinga. Bet tai netiesa. Mano gyvenimas sudėtingesnis, kai esu namuose, o ne gastrolėse. Namuose aš esu visiems reikalingas, čia yra mano ofisas, todėl mano dienotvarkė būna visiškai užpildyta. Kai koncertuoju, yra priešingai – mano dienotvarkė visiškai sukoncentruota tik į koncertą“, – gyvenimo detales atskleidžia André Rieu.
Kai išsiruošia į koncertinį turą, A. Rieu tiesiog sėda į autobusą drauge su orkestru. „Viskas yra paruošta. Man tai yra kaip atostogos“, – tikina klasikinės muzikos žvaigždė.
Paties A. Rieu teigimu, jo gyvenime buvo ne tik pakilimų, bet ir nuosmukių, tačiau dienos pabaigoje jis visuomet jaučiasi sėkmingas ir laimingas žmogus, dėl visko, kuo šiuo metu užsiima.
„Kai mes keliaujame po visą pasaulį, arenos yra pilnos laimingų žmonių. Tai yra didžiulė sėkmė. Placido Domingo gyvenimas yra suplanuotas dešimtmečiui į priekį, aš planuoju tik metus. Gyvenu savo svajonių pasaulyje. Turėjau svajonę su savo orkestru apkeliauti pasaulį, kaip tik tuo dabar ir užsiimu. Man neįdomu būti paprastu turistu – aš noriu matyti žmones, bažnyčios manęs nedomina“, – sako jis.
Artistas jau daugiau nei du dešimtmečius sėkmingai juda užsibrėžti tikslo link – klasikinę muziką paversti prieinama visiems, mėgiama visų. „Kad tai pasiekčiau aš įkūriau nuosavą įrašų studiją ir sunkiai dirbu, kad naujais įrašais atkurčiau klasikinės muzikos repertuarą. Labai tikiuosi, jog man duota dar daug metų žmones džiuginti savo muzika“, – teigia A. Rieu.
Sėkmingą A. Rieu gyvenimą ir muzikinę karjerą įrodo ir tai, jog Mastrichto universitete yra keli studentai, kurie šiuo metu tiria jo sėkmės istoriją. Vienas iš jų nori apie tai parašyti ir apsiginti disertaciją. „Man labai smalsu, ką jiems pavyks išsiaiškinti, tačiau vieną sėkmės paslaptį aš galiu atskleisti: reikia mylėti tai, ką darai ir daryti iš visos širdies, tuomet sėkmė bus tavo partneris“, – įsitikinęs muzikas.
André Rieu užkariavo milijonų viso pasaulio klausytojų širdis, o jau pačioje birželio pradžioje bandys pavergti ir Lietuvos publiką.
„Žmonės už koncertą moka didelius pinigus ir nori mėgautis romantišku vakaru. Aš stengiuosi juos nukelti į romantikos, nuostabios muzikos ir gražiausių emocijų pasaulį. Nuostabiausia, kad žmonės seka manimi ir leidžiasi į šią kelionę kiekvieną vakarą. Visuomet stengiuosi bendrauti su auditorija, ją jausti ir groti ne tylioje, slogioje atmosferoje, o salę užpildyti džiaugsmu gyvenimui“, – atvirauja A. Rieu.
Didžiausiose ir prestižiškiausiose pasaulio scenos ne kartą pasirodęs A. Rieu ir jo vadovaujamas Johano Štrauso simfoninis orkestras birželio 3 d. koncertuos Vilniaus „Siemens“ arenoje. Bilietus į valso karaliaus koncertą platina „Tiketa“.
André Rieu ir Johano Štrauso orkestras atlieka „Žydrąjį Dunojų“: http://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A
André Rieu ir Johano Štrauso orkestras atlieka „You Rise Me Up“:
https://www.youtube.com/v/EJqiV55JnX0

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...