2011 Liepos 06

Valdžia imasi amžinųjų bedarbių

veidas.lt

BFL

Kvalifikacijos neturinčių arba ją praradusių bedarbių mokymas darbo rinkos mokymo centruose yra visiškai neefektyvus: valstybei šie darbo biržos organizuojami mokymai kasmet atsieina apie 100 mln. Lt, tačiau po jų įsidarbina labai mažai – tik apie penktadalį bedarbių.
Rudenį turėtų įsigalioti nauja tvarka: bedarbiai gaus simbolinius pinigų kuponus, kuriuos įteiks darbdaviui, o šie įsipareigos už tai patys pasirinktą bedarbį mokyti ir po to jį dar ir pas save įdarbinti. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktoriaus Viktoro Majausko, kuponai bus skirtingos vertės (gali būti ir 1000 Lt, ir 5000 Lt – nelygu sąnaudos), bet svarbiausia bus tai, kad darbdavys ne tik gaus lėšų mokymui, bet ir galės susirasti būtent tokį darbuotoją, kokio jam reikia. Bedarbis, darbdavys ir darbo birža turės pasirašyti trišalę sutartį. Tuo tarpu valdiškuose mokymo centruose bus rengiami tik tos kvalifikacijos darbuotojų, kurių poreikis rinkoje yra didelis, grupių mokymai. Įstatymo projektui jau pritarė Vyriausybė, dabar laukiama Seimo verdikto.
V.Majausko teigimu, bedarbių perkvalifikavimo poreikis vis didės. “Valstybės lėšomis 2012 m. numatoma perkvalifikuoti apie 20 tūkst. žmonių, nors aš manau, kad to reikės net 120 tūkst. Kaip buvęs įmonių vadovas matau, kad grįžta laikai, kai tekdavo griebti kiekvieną, norintį dirbti: verslui teks imti iš biržos nekvalifikuotus žmones ir patiems juos išmokyti”, – prognozuoja V.Majauskas.
Darbo rinką greitu metu pasieks ir daugiau naujovių: eilėje laukia ir nelegalaus darbo įstatymas, ir ketinimai kontroliuoti registruotų bedarbių gaunamas pajamas bei nemokėti pašalpų, jei bus duomenų, kad gaunamos pajamos nelegaliu būdu. “Biržoje registruojasi net milijonierių žmonos, bet kol kas nieko negalime padaryti. Nemažai yra ir tokių, kurie dirba užsienyje, o į biržą atsižymėti pasiunčia giminaitį. Be to, biržoje didžiausias antplūdis būna pirmadienį, kai nedirba Gariūnai”, – vardijo V.Majauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...