2010 Lapkričio 11

Spaudos aktualija

Kova dėl darbo biržos direktoriaus posto

veidas.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) vakar apskundė Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) sprendimą grąžinti Vidą Šlekaitį į Lietuvos darbo biržos (LDB) direktoriaus postą.

Praėjusių metų kovą V.Šlekaitį iš pareigų atleido tuometis socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys. Argumentai – nerūpestingumas ir aplaidumas, jam buvo paskirtos trys nuobaudos.

Įsakymą dėl V.Šlekaičio atleidimo buvęs ministras pasirašė gavęs finansinio bei veiklos audito išvadas. “Galiu atsakingai pareikšti, kad netvarka Darbo biržoje buvo didžiulė, lėšos švaistytos į kairę ir į dešinę”, – LŽ yra sakęs R.Dagys.

„Lietuvos žinios“ rašo:

V.Šlekaitis LDB vadovo kėdės atlaisvinti nepanoro, todėl atleidimą apskundė VAAT. Praėjusią savaitę teismas buvusio LDB vadovo skundą patenkino iš dalies: papeikimas buvo panaikintas, o tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų – pakeista į griežtą papeikimą. Teismas nurodė V.Šlekaitį grąžinti į pareigas. “Valstybės tarnybos įstatyme labai aiškiai suformuluota, kas laikoma šiurkščiu tarnybiniu pažeidimu. Teismas, analizuodamas nurodytus pažeidimus, nerado, kad tai yra labai šiurkštūs pažeidimai, už kuriuos galima skirti tarnybinę nuobaudą – griežtą papeikimą. Tie tarnybiniai nusižengimai, teismo nuomone, buvo neadekvatūs paskirtoms nuobaudoms”, – po teismo posėdžio aiškino VAAT atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė.

“Norime atkreipti dėmesį, kad teismas skirtų tarnybinių nuobaudų buvusiam LDB vadovui V.Šlekaičiui nepanaikino – teismas jį pripažino padarius tarnybinius nusižengimus, tai nebuvo kvestionuojama, tačiau skyrė švelnesnes bausmes. Su tuo ministerija nėra linkusi sutikti, todėl ginčijamas nuobaudų adekvatumas pažeidimams”, – LŽ sakė SADM Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Lina Bušinskaitė. Ji teigė dar negalinti pasakyti, kada bus nagrinėjamas ministerijos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui pateiktas apeliacinis skundas ir kas teisme atstovaus SADM.

Jeigu SADM pralaimėtų teismus, V.Šlekaičiui grįžus vadovauti LDB, jam turėtų būti išmokėta didžiulė kompensacija už priverstines pravaikštas.

LŽ jau skelbė, kad jo alga atskaičius mokesčius buvo apie 6,5 tūkst. litų. Tad buvusiam direktoriui iš mokesčių mokėtojų kišenės tektų sumokėti daugiau kaip 130 tūkst. litų.

V.Šlekaitis LDB vadovavo 17 metų. Šiuo metu jos direktoriaus pareigas eina konkursą laimėjęs buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas Mindaugas Petras Balašaitis.

„Verslo žinios“ informuoja:

“Po poros savaičių į Lietuvos darbo biržos direktoriaus kėdę gali sugrįžti Vidas Šlekaitis, buvęs biržos vadovas. Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad p. Šlekaitis Rimanto Jono Dagio, tuometinio socialinės apsaugos ir darbo ministro, sprendimu be pagrindo buvo atleistas iš darbo. Buvusiam direktoriui iš mokesčių mokėtojų kišenės įpareigota sumokėti už priverstinę pravaikštą beveik 130.000 Lt.
„Taip, teismas grąžino mane į darbą ir po 14 dienų aš ruošiuosi grįžti ir dirbti“, – VŽ patikina p. Šlekaitis.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...