2011 Kovo 21

Valdovų rūmai

Valdovų rūmų statyba turi būti skaidri

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad Valdovų rūmų statyba vykti skaidriai ir laikantis įstatymų.

Šalies vadovė pažymėjo, kad šiuo klausimu “esama didelio ginčo, ar įmanoma Valdovų rūmus statyti su ta pačia sutartimi, kam prieštarauja Viešųjų pirkimų tarnyba”.

“Vyriausybė, kiek žinau, galutinio sprendimo dar nepadarė. (…) Manyčiau, kad įstatymiškai viskas turi būti labai skaidru ir tvarkinga, pažeidinėti įstatymų niekam negalima, kokie bebūtų tikslai”, – Lietuvos nacionaliniame muziejuje žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Vasario mėnesį prezidentė yra sakiusi, kad Valdovų rūmų statybas reikia baigti, o Lietuvai būtų labai naudinga turėti tokias reprezentacines patalpas per pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) 2013 metais.

Tuomet šalies vadovė teigė, kad “Valdovų rūmai praktiškai pastatyti, liko vidaus darbai ir dabar juos užšaldyti būtų labai neprotinga”, tačiau tuo pat metu pridūrė, kad Vyriausybė turėtų rasti “skaidrų ir greitą būdą, kaip išspręsti Valdovų rūmų pabaigimo procesą”.

Naujienų agentūros BNS užsakymu bendrovės RAIT atliktoje apklausoje 43 proc. respondentų buvo už tai, kad Valdovų rūmų statybos gali būti tęsiamos tik pašalinus įstatymų pažeidimus, net jei darbai dėl to truks ilgiau.

Ketvirtadalis apklaustųjų (26 proc.) teigė manantys, kad statybos turi būti tęsiamos ir baigtos kuo greičiau. Kas penktas apklaustasis sakė, jog Valdovų rūmų statybos neturi būti tęsiamos.

Tūkstantmečio projektu vadintos Valdovų rūmų statybos įstrigo, nustačius pažeidimų su statybas vykdančia bendrove.

Viešųjų pirkimų tarnyba teigia, kad Valdovų rūmų rangos sutartis su Panevėžio statybos trestu (PST) turi būti nutraukta. Valstybės kontrolė Vilniaus pilių direkcijai nurodė pakeisti rangos sutartį. PST vadovai tvirtina, kad nutraukus sutartį kreipsis į teismą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...