2010 Kovo 29

Specialybės

Valdininkai nežino, kokios stpecialybės yra perspektyvios

veidas.lt

Kol mūsų švietimo ir ūkio strategai tebesiginčija, ar iš viso įmanoma Lietuvoje parengti ūkio raidos ir specialistų poreikio analizes, išsivysčiusių šalių ekspertai pateikia futuristines prognozes – kokių naujų specialybių atsiras, kurios turės didžiausią paklausą, o kokius diplomus turint darbo nepavyks rasti.

Praėjusią savaitę Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko daug žadėjusi, bet niekuo pasibaigusi diskusija, kokių specialistų Lietuvos ūkiui reikės po šešerių metų, ką universitetai turėtų rengti ir kokias studijų programas jaunuoliai turėtų rinktis.

Šio forumo tikslas – įgyvendinti Vyriausybės sprendimą parengti 2011–2016 m. specialistų kvalifikacijų žemėlapį pagal ūkio sektorius.

Bet kalbinti diskusijoje dalyvavę specialistai ir nepriklausomi analitikai, beje, skirtingų ministerijų užsakymu pastaraisiais metais už šimtus tūkstančių mokesčių mokėtojų litų prirašę neva mokslinių tyrimų, kaip plėtosis Lietuvos ūkis, mokslas ir aukštasis mokslas, tik rankomis skėsčiojo. Girdi, jiems šiandien gėda rodyti visuomenei niekinius savo tyrimų rezultatus, nes tai, ką jie prognozavo dar prieš metus ar dvejus, visiškai nepasitvirtino. Todėl šie ekspertai ėmė išvedžioti, esą remiantis galimais ūkio raidos scenarijais Lietuvoje nerealu ir nemoksliška kalbėti apie specialistų poreikio tyrimus ir užsakymus, todėl tegul ir toliau kiekvienas abiturientas renkasi būsimą profesiją pagal savo pašaukimą. Esą galime kalbėti tik apie studijų kokybę.

Iš tiesų tokie atsikalbinėjimai nieko verti. Jie tik dar kartą parodo, kad mūsų pseudoanalitikams aktualu viena – kaip “įsisavinti” valstybės biudžeto pinigus, skirtus tyrimams. O ministerijų valdininkams svarbu parodyti, kad jie dirba – vykdo Vyriausybės programą.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...