2011 Gegužės 04

Valdantieji svarsto, ką daryti su J. Šimėnu

veidas.lt

BFL
Valdantieji koalicijos partneriai sutarė ieškosią būdų, kaip spręsti problemas, susijusias su Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Jonu Šimėnu. Neatmetama, kad gali būti keičiamas ir komiteto pirmininkas.

Kaip jau buvo skelbta, nedeklaruodamas su atsinaujinančių išteklių energetika susijusių rėmėjų ir šioje srityje dirbančio savo sūnaus, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas J. Šimėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo kai kurias nuostatas. Seimo Pirmininkė Irena Degutienė yra pareiškusi, kad daug aistrų kėlęs Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo priėmimas Seime gali būti kartojamas – jame buvo aptikta kurioziškų klaidų. Susirūpinimą dėl J. Šimėno ir jo veiklos kelia ir valdantieji.

“Jau ne pirmas kartas žiniasklaidoje pasirodo informacija dėl J. Šimėno, ir visuomenininkai, ir įvairūs profesoriai pateikia savo nepasitikėjimą. (…) Todėl sutarėme su Ministru Pirmininku, kad sėsime, pasikviesime ir J. Šimėną, ir koalicijos partnerius ir iš tikrųjų ieškosime išeities, taip toliau darbas nebegali tęstis”, – trečiadienio rytą po tradicinių valdančiųjų koalicijos partnerių pusryčių Eltai sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Andrius Burba.

Jungtinės Seimo frakcijos nario teigimu, pirmiausia bus ieškoma tarpusavio suderinamumo.

“Apie vietą (Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko, – ELTA) kol kas anksti kalbėti, bet, ko gero, mes mažiau surastume žmonių, kurie yra patenkinti jo veikla negu nepatenkinti. Todėl ta problema išlieka, ir bent jau koalicijos partneriai susitarė, kad ieškosime būdų, kaip tą klausimą spręsti. Tai nebūtinai bus pirmininko pakeitimas, bet galbūt kažkokios tvarkos, veiksmų suderinamumo atsiras daugiau, o gal ir pareigybės klausimas bus sprendžiamas. Apie tai, koks bus sprendimas, dar per anksti kalbėti. Bet kad problemų ten yra, jos nepatirštintos, nes matome kiek klaidų, nesusipratimų ir įvairiausių lygio nepasitenkinimas buvo išreikštas ir visuomeninių organizacijų, ir Prezidentūros”, – dėstė A. Burba.

Kita vertus, Seimo narys teigė, kad politiškai J. Šimėno klausimas bus nelengvas, nes jis yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos ir frakcijos narys bei sulauks didelio kolegų palaikymo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...