2010 Gegužės 13

Andrius Kubilius

Valdantieji gali stiprinti koaliciją

veidas.lt

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis premjeras Andrius Kubilius sako, jog žlugę opozicijos bandymai nuversti susisiekimo ministrą rodo galimybę valdantiesiems sustiprinti gretas parlamente.

“Po opozicijos ir jos lyderių fiasko organizuojant tokius bandymus, valdančiajai koalicijai atsiranda visos galimybės stiprinti koaliciją, ir tam artimiausiu metu skirsime visą dėmesį”, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė A.Kubilius.

Ji tvirtino, jog dėl koalicijos plėtimo kalbamasi su visomis frakcijomis, “kurios nori prisidėti prie nomenklatūrinio tinklo likučių likvidavimo, ir tų frakcijų tikrai gali būti ne viena”.

Premjeras taip pat tikino, kad politikai pamatys, jog atėjo laikas apsispręsti: ar sukti apsivalymo keliu kartu su prezidente Dalia Grybauskaite ir konservatoriais, ar “likti kažkokioje neaiškioje situacijoje”.

“Frakcijų, kurios nori, kad būtų tęsiama, kas pradėta, ką pradėjo prezidentė, tuos voratinklius plėšydami, traukydami teisėsaugoje, valdžios visose institucijose, tikrai pasiryžusių eiti šiuo keliu yra nemažai, o pastangos trukdyti buvo labai desperatiškos, todėl aš tikiu, kad daugeliui politikų, esančių Seime, apsisprendimas bus toks: ar eiti su mumis, ar toliau gyvuoti kažkokioje neaiškioje situacijoje”, – sakė premjeras.

Anot A.Kubiliaus, žlugusi opozicijos inicijuota interpeliacija susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui esą demonstruoja vidinį socialdemokratų susiskaldymą.

“Interpeliacija E.Masiuliui iš tiesų neturėjo jokio dalykinio pamušalo. Kartais man atrodė, kad netgi sąmoningai surašyta taip, kad mums būtų progų pasakyti tikrą tiesą ir apie buvusią ministerijos vadovybę. Nežinau, tai gal yra tarpusavio santykių aiškinimosi socialdemokratų partijoje rezultatai”, – sakė premjeras.

Seimas ketvirtadienį pritarė specialios parlamentarų komisijos nutarimo projektui, kuriuo siūlyta pritarti ministro atsakymams į interpeliacijos iniciatorių pateiktus klausimus: už tai balsavo 73 Seimo nariai, prieš – 49, o susilaikė 14 parlamentarų.

E.Masiulį palaikė beveik visi valdančiosios koalicijos nariai ir keturi Mišrios Seimo narių grupės nariai: valstiečiai liaudininkai Rima Baškienė, Antanas Baura, socialliberalas Valerijus Simulikas ir Valdemaras Valkiūnas.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Liberalų ir centro sąjungos frakcija iki paskutinės minutės svarstė, kaip jai elgtis. Po pasitarimo su premjeru A.Kubiliumi ir E.Masiuliu nutarta nepalaikyti interpeliacijos. Vienintelis Žilvinas Šilgalis nebalsavo.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga. Iš viso ji turi 70 atstovų parlamente. Politinį palaikymą Permainų koalicijai yra pažadėjusi 3 atstovus Seime turinti Valstiečių liaudininkų sąjunga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...