2011 Kovo 19

Libija

Vakarų šalių aviacijos operacija prieš Libijos režimo pajėgas bus trumpa ir triuškinama

veidas.lt

Libijos lyderio Muamaro Kahafi (Muamaro Kadafio) pajėgos nesugebės apsiginti nuo NATO planuojamų Vakarų šalių aviacijos smūgių ir bus greitai sutriuškintos, mano Rusijos strategijų ir technologijų analizių centro Informacijos skyriaus vadovas Ruslanas Alijevas.

“Kovinių veiksmų požiūriu, Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių aviacijos smūgių rezultatai pakankamai prognozuojami ir vargu ar taps netikėtumu. Kadhafi pavaldūs daliniai tikriausiai niekaip negalės pasipriešinti antskrydžiams; armija greitai iškris iš žaidimo, ir istorinė nepakenčiamo pulkininko epocha tuo ir baigsis”, – sakė R.Alijevas, komentuodamas NATO generalinio sekretoriaus pranešimą apie baigiamas planuoti karines operacijas prieš M.Kadhafi režimą.

Eksperto nuomone, Libijos priešlėktuvinės gynybos sistema nėra pajėgi nė menkiausiam pasipriešinimui, nes jos įranga yra pasenusi ir techniškai netvarkinga. Be to, Libijos vyriausybės pajėgoms stinga tinkamai parengtų kariškių.

Tripolio kontroliuojamose “pozicijose, daugiausiai šalies pajūryje, dislokuojama keliasdešimt Sovietų Sąjungos gamybos zenitinių raketų kompleksų S-75, S-125 ir S-200. Juos Sovietų Sąjunga pardavė praėjusio amžiaus 8-ąjį ir 9-ąjį dešimtmetį. Nuo tol laiko (šios sistemos) gerokai paseno, o pagal kokybę ir ugnies galią dabartinei karo aviacijai nekelia rimto pavojaus”, aiškina R.Alijevas.

Ekspertas pridūrė, jog “labai abejotina, ar Libijos kariai sugebės pademonstruoti bent kažką panašaus į taktiką, kuri Jugoslavijos zenitininkams 1999 metais padėjo išvengti “sauso rezultato” – numušti vieną amerikiečių lėktuvą ir priversti kitus veikti atsargiau”.

“Nėra jokių įrodymų apie intensyvią Libijos priešlėktuvinės gynybos tarnybų intensyvią parengtį. Sąjungininkų aviacija beveik neabejotinai sugebės greitai apakinti ir nuslopinti Libijos priešlėktuvinę gynybą radioelektroninės kovos priemonėmis, bepiločiais lėktuvais ir į radiolokatorius nusitaikančiomis raketomis, tuo pačiu įgydama pranašumą ore. Užtikrinus oro erdvės saugumą vėliau tiksliniais smūgiais bus palaužtas sausumos pajėgų pasipriešinimas”, – nurodė R.Alijevas.

Jo nuomone, Libijos oro pajėgų būklė tokia pat bloga, kaip priešlėktuvinės gynybos sistemų – lėktuvai paseno ir seniai nebuvo modernizuojami, buvo prastai remontuojami, o pilotų parengtis nepakankama.

Ekspertas pažymėjo, kad Libijos oro pajėgos turi Prancūzijos gamybos naikintuvų “Mirage F-1″, taip pat Sovietų Sąjungoje pagamintų Su-17, MiG-21, MiG-23, MiG-25 ir bombonešių Tu-22, kurie nėra parengti realiems koviniams veiksmams.

R.Alijevas priminė, kad 2009 metų spalį per pirmąją Libijos surengtą aviacijos parodą vienas šios šalies karo lėktuvas nukrito už kelių kilometrų nuo renginio

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...