2011 Balandžio 19

Paslaugos

Vaizdajuosčių nuoma baigia sunykti

veidas.lt

Prieš daugiau nei 15 metų, vaizdajuosčių nuomos verslui tik įžengus į Lietuvą, sostinėje veikė apie 300 nuomos punktų. Šiandien Vilniuje dar veikia penki vaizdajuosčių nuomos punktai, vasarą numatoma jų liksiant tik tris.

Bendrovės “Laukimas” direktorius Vytautas Gubinas tokį ryškų vaizdajuosčių nuomos rinkos kritimą pirmiausia sieja su interneto plėtra ir suklestėjusiu piratavimu: “Daugelis žmonių filmų siuntimosi iš interneto net nelaiko vagyste.

Argumentas – kam mokėti, jei gali gauti greitai ir nemokamai?” Jo teigimu, per pastaruosius penkerius metus vaizdajuosčių nuomos rinka smuko keturis kartus, arba apie 80 proc.

Panašius kritimo rodiklius nurodo ir Klaipėdoje vaizdajuosčių nuoma užsiimanti įmonė “Eurovega”. Čia tik pradėjus verstis šia veikla per savaitę vidutiniškai būdavo išnuomojama apie 20 filmų, šiuo metu savaitinis laimikis tesiekia penkis filmus.

Mažėjant legaliai filmų nuomos paklausai keičiasi ir besinuomojančiųjų auditorija. V.Gubino teigimu, pirmiau pagrindiniai klientai buvo 15–25 m. jaunimas. Tačiau būtent ši amžiaus grupė aktyviausiai “persikraustė” į internetą.

Dabar pagrindiniai “Laukimo” klientai – 30–50 m. amžiaus žmonės. “Tai dažniausiai išsilavinę, respektabilūs asmenys, kurie sutinka mokėti už kiną ir vengia piratavimo”, – sakė V.Gubinas.

Vilniuje vieno filmo nuoma parai kainuoja 5 Lt., Klaipėdoje – 3 Lt. Deja, mažesniuose šalies miestuose ir miesteliuose visi vaizdajuosčių nuomos punktai išnyko jau prieš keletą metų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...