2011 Birželio 13

Vairuotojai protestavo prieš draudimą vežti degalus

veidas.lt

REUTERS

Vieną Baltarusijos ir Lenkijos pasienio perėją sekmadienio vakarą užblokavo keli šimtai vairuotojų, protestuojančių dėl draudimo fiziniams asmenims išvežti iš Baltarusijos į Lenkiją ir Lietuvą degalus bei kitas prekes, kurių kainas reguliuoja valstybė, praneša naujienų tinklalapis “Wirtualna Polska”.

Kužnicos-Bruzgių pasienio punkte spontaniškas streikas prasidėjo apie 18 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Vairuotojai, tarp kurių daugiausiai buvo Gardino miesto gyventojų, užblokavo kelią, vedantį į Lenkiją.

Į protesto vietą buvo pasiųstas nepaprastosios paskirties milicijos būrys iš Gardino, kuris prieš akcijos dalyvius panaudojo ašarines dujas. Pasak liudininkų, kelios dešimtys žmonių buvo suimti ir žiauriai mušami.

Baltarusijos interneto leidiniai informuoja, kad protesto akcijoje dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių. Protestuotojai laikėsi susikabinę už rankų ir giedojo Baltarusijos himną. Kelia pavyko atlaisvinti po milicijos derybų su protestuotojais.

Šiuos neramumus išprovokavo Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos nurodymu vyriausybės nuo šeštadienio sugriežtinti apribojimai bemuičiam prekių išvežimui iš šalies.

Nuo šiol lengvųjų automobilių vairuotojams leidžiama ne dažniau nei kartą per penkias dienas be muito išvežti pilną baką ir dar 10 litrų degalų. Dažniau išvežti degalus galima tik sumokėjus eksporto muitą.

Baltarusijos vairuotojai sako, kad esant mažiems atlyginimams ir didėjant nedarbui pasienio prekyba daugeliui baltarusių buvo vienintelis pragyvenimo šaltinis.

Be to, įvedus draudimą, pasieniečiai nepraleido daugelio vairuotojų, visų pirma tų, kurie važiavo antrąjį kartą per dieną. Tai sukėlė masinį nepasitenkinimą.

Šeštadienį įsigaliojo vyriausybės nutarimas, pagal kurį be muito iš Baltarusijos bus galima išvežti lengvajame automobilyje “baką plius dešimt litrų ir ne dažniau kaip vieną kartą per penkias dienas”. Išvežti automobilių degalus dažniau nei vieną kartą per penkias dienas bus galima, tai deklaravus muitinėje ir sumokėjus muito mokestį.

Be to, nuo birželio 12 dienos Baltarusijoje įsigaliojo sprendimas, pagal kurį į sąrašą prekių, laikinai uždraustų išvežti fiziniams asmenims, įėjo “Atlant” buitiniai šaldytuvai ir šaldikliai, (Baltarusijos ir Rusijos bendros įmonės “Brestgazapparat”) dujinės plytelės, Baltarusijoje pagamintas cementas, (“Barchim”) sintetinės skalbimo priemonės, kruopos ir makaronai, nepriklausomai nuo jų gamintojo.

Dokumente patvirtintas sąrašas prekių ir jų išvežimo normos, kurias viršijus būtina sumokėti mokestį per Finansų ministerijos sąskaitą į respublikos biudžetą.

Specialų mokestį taip pat reikia sumokėti išvežant kiaulieną ir paukštieną, cukrų, miltus, fermentinius sūrius ( išvežimo norma – 2 kg), taukus( 1 kg), Baltarusijoje pagamintus tabako gaminius (2 pakeliai), mėsos ir pieno konservus (5 indeliai).

Mokestį sudaro dviguba minėtų prekių vidutinė kaina. Mokesčio sumokėjimą kontroliuos muitinės institucijos, o paprastesniuose leidimų punktuose – Valstybinio pasienio apsaugos komiteto teritorinės institucijos.

Apribojimai ir draudimas įvesti tik prekių išvežimui už Muitų sąjungos ribų, prekių išvežimui į Rusiją ir Kazachstaną draudimo ir apribojimų nėra, pareiškė Valstybinis muitų komitetas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...