2010 Rugpjūčio 03

Apsinuodijimai

Vaikų stovykloje – žarnyno infekcijos protrūkis

veidas.lt

Kelioms dešimtims pajūrio stovyklautojų po vakarienės prireikė medikų pagalbos.

Praėjus kelioms valandoms po vakarienės vėmimu, viduriavimu, pakilusia temperatūra, skaudančia galva ir kitais negalavimais skundėsi 36 stovykloje “Žilvitis” atostogaujantys vaikai. Šiemet tai pirmas žarnyno infekcijos protrūkis vaikų stovykloje, rašo “Vilniaus diena”.

Šešiems vaikams nuo 8 iki 14 metų prireikė rimtesnės medikų pagalbos. Jie buvo pristatyti į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų skyrių. Po apžiūros vaikai išleisti gydytis ambulatoriškai. Sulaukus pirmųjų tyrimų rezultatų, keliems stovyklautojams buvo nustatyta maisto toksinė infekcija. Tikslus ligos sukėlėjas dar nenustatytas.

Patys vaikai spėjo, kad negalavimus sukėlė tą vakarą valgyti dešrainiai. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų ir profilaktikos skyriaus vedėja Ona Sokolova minėjo, kad stovyklautojai valgė ne tik dešrainių.

Tyrimas dėl praėjusios savaitės pabaigoje kilusio žarnyno infekcijos protrūkio “Žilvityje” dar vyksta.

O.Sokolova patikino, kad kelias žarnyno infekcijai plisti užkirstas, taip pat atliekami maisto, darbuotojų ir visų tą pamainą stovyklavusių vaikų tyrimai. Laboratorinių tyrimų rezultatai turėtų paaiškėti šiomis dienomis.

Karklėje įsikūrusioje gerai žinomoje stovykloje “Žilvitis” per pamainą ilsisi apie 350 vaikų.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Va va, dar reikėjo pavalgyt hamburgerių + 4l kolos = savaitės viduriavimas.

  Šiaip manyčiau, kad vaikučiai dar ir kokiais alkoholiniais gėrimėliais pasismagino, nes nemanau, kad vien nuo dešrainių jiems čia taip.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...