2010 Birželio 16

Pašalpa

Vaiko auginimo pašalpą siūloma mažinti nuo kitos liepos

veidas.lt

Nuo 2011 metų liepos 1-osios ketinama dar kartą mažinti pašalpas tėvams už vaiko auginimą namuose iki dvejų metų – tokį pasiūlymą Vyriausybė trečiadienį nutarė teikti Seimui.

Tėvams siūloma palikti pasirinkimo teisę: arba vieneri metai vaiko auginimo atostogų ir visas buvusio atlyginimo kompensavimas (bet ne daugiau nei viršutinė riba), arba dveji metai atostogų, iš kurių pirmaisiais būtų kompensuojama 70 proc. užmokesčio, antraisiais – 40 procentų.

Jeigu Seimas tokiam siūlymui pritartų, antrą variantą pasirinkusiems tėvams, vaiko auginimo pašalpa siektų 2006 metų lygį – tada pašalpa buvo mokama tik vienerius metus ir siekė 70 proc. motinos (tėvo) gauto uždarbio.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, vidutinė motinystės pašalpa vaiką auginant iki vienerių metų siektų 2,5 tūkst. litų, o nuo vienerių iki dviejų – 1,65 tūkst. litų.

Manoma, kad pašalpą vienerius metus imtų 23,2 tūkst. tėvų, o nuo vienerių iki dvejų metų – 23 tūkstančiai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Ausra Ausra rašo:

    Kodel/taip skriauda iietuvos vaikucius.///Jus nesuprantate ,kaip reikia pragivent jai tik turi 300lt.Kai viskas brangu.Tuos 50litu atemet kur tikrai jie buvoreikalingi,mokyklai,darzialiui.Siuo momentu neturiu pragivenimui,nes sergu,nedarbinga sio momentu.Kur gere mamos i tai neziuri.Kas pertvarka musu Lietuvoi.Dirbi kaip negras o gauni kapeikas,delto visi vyksta is Lietuvos.Aciu kad skaitote///.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...