2010 Lapkričio 03

Gintautas Barcys

Vadovauti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai siekia vienintelis kandidatas

veidas.lt

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) paskelbtame konkurse eiti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) viršininko pareigas atsirado tik vienas kandidatas – šiuo metu laikinai VVKT viršininko pareigas einantis Gintautas Barcys, rašo “Lietuvos rytas”.

Pasak dienraščio, G.Barcio karjeros kelias SAM buvo rekordiškai trumpas. Pernai liepos 3-iąją tuometis sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas paskyrė jį Asmens sveikatos departamento direktoriumi. Po keturių dienų G.Barcys buvo perkeltas į VVKT Farmacijos įmonių inspekcijos vedėjo pavaduotojo pareigas. Tą pačią dieną, atsiradus tarnybiniam būtinumui, ministro valia G.Barcys tapo laikinai pareigas einančiu VVKT viršininku.

Iki šių metų spalio 15-osios, konkurso paskelbimo dienos, ministerijoje buvo sukurtas ir patvirtintas naujas VVKT viršininko pareigybės aprašas. Jis bemaž tapatus G.Barcio darbuose ir moksluose sukauptai patirčiai, pažymi dienraštis.

Pavyzdžiui, vienas specialių naujų reikalavimų – viršininkas privalo turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą biomedicinos mokslų, taip pat aukštąjį viešojo administravimo išsilavinimą. G.Barcys tokius reikalavimus atitinka idealiai, nes baigęs ir biomedicinos studijas, ir yra viešojo administravimo magistras.

Dar viena speciali sąlyga – toks asmuo privalo turėti ne mažesnę kaip penkerių metų vadovo patirtį. Be to, ši patirtis turi būti sukaupta vadovaujant įstaigai ar organizacijai, kurios veikla susijusi su sveikatos priežiūra ar farmacija.

G.Barcys aštuonerius metus vadovavo tuometei Etinių farmacijos įmonių asociacijai. Iš buvusių VVKT viršininkų buvo reikalaujama trejų metų vadovo patirties.

“Nejaugi esu vienas? To nežinojau”, – antradienį tikino “Lietuvos ryto” užkalbintas G.Barcys.

Būsimojo viršininko teigimu, VVKT laukia gausybė neatliktų darbų: “Reikia iki galo sutvarkyti vaistų registravimo procedūras. Neperžiūrėti registravimo dokumentai anksčiau gulėdavo metų metus”.

Viena svarbesnių užduočių – ir persvarstyti specialistų funkcijas, pasidalyti darbą taip, kad tarnyba dirbtų veiksmingai.

VVKT nuolatinio viršininko neturi nuo 2008-ųjų birželio. Tuomet, įtarus piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, nuo pareigų laikinai buvo nušalinta VVKT viršininkė A.Kulčickienė-Gutienė.

Laikinuoju VVKT viršininku dirbo Mindaugas Būta, o vėliau į šią kėdę atsisėdo G.Barcys.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...