2011 Vasario 06

Kriminalas

Vadinamoje “mailiaus” byloje – nauji įtarimai R.Visokavičiui

veidas.lt

Prieš baigiant ikiteisminį tyrimą ir atiduodant vadinamąją “mailiaus” bylą teismui, pareigūnai buvusiam Lietuvos banko vadovui Romualdui Visokavičiui pareiškė papildomus įtarimus.

Buvęs Lietuvos ambasadorius Kazachstane įtariamas tarpininkavęs kyšininkaujant, sekmadienį praneša televizijos TV3 žinios.

Pareigūnai įtaria, kad R.Visokavičius pasinaudodamas savo padėtimi ir pažintimis galėjo paveikti institucijas, pareigūnus ir politikus, kad organizuota grupuotė neteisėtai gautų 22,5 mln. litų Europos Sąjungos paramos.

R.Visokavičius tikina, jog yra nekaltas, o pas žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių esą buvo užėjęs tik pasidomėti Europos Sąjungos paramos skirstymo tvarka.

“Privatus asmuo aš, ne kažkoks pareigūnas, kad galėjau ministrą paveikti, savo laiku ministras dirbo pas mane banke, aš jam pasiskambinau normaliausia tvarka, noriu užeiti pasikalbėti, kokia tvarka išduodami tie ES fondai ir panašiai”, – TV3 žinioms sakė R.Visokavičius.

Iš viso įtarimai šioje byloje pateikti dešimčiai asmenų. Jie įtariami dokumentų klastojimu ir sukčiavimu.

Žemės ūkio ministras K.Starkevičius šio byloje įvardijamas liudytoju. Specialiojo liudytojo statusu buvo apklaustas buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Kazimieras Lukauskas.

Bylos duomenimis, buvo įkurtos 7 fiktyvios įmonės, siekusios gauti 22,5 mln. litų ES paramos žuvivaisai.

Nacionalinė mokėjimo agentūra nustatė, kad šios įmonės įsteigtos prieš pat paraiškų pateikimą agentūrai, paraiškas paramai gauti pateikė tą pačią dieną. Be to, įmonių steigėjai – jauni, giminystės ryšiais susiję asmenys, kurie neturi jokios patirties numatomoje veikloje. Atkreiptas dėmesys, kad numatomiems projektams įgyvendinti lėšas turėjo paskolinti tarpusavyje susiję asmenys.

Nors šios įmonės neturėjo tinkamos bazės žuvivaisai, jos gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos deklaracijas apie higienos, veterinarijos, maisto kokybės ir gyvūnų gerovės reikalavimų atitikimą.

Ikiteisminis tyrimas dėl siekio apgaule užvaldyti ES lėšas pradėtas praėjusių metų sausio 27 dieną.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...