2011 Birželio 02

V.Vonžutaitei paskirta psichiatrinė ekspertizė

veidas.lt

BFL

Vilniaus apygardos teismas (VAT) ketvirtadienį nusprendė skirti psichiatrinę ekspertizę vienai iš teisiamųjų vadinamojoje Darbo partijos (DP) byloje Vitalijai Vonžutaitei.

Ekspertams teismas pateikė klausimus apie moters sveikatos būklę ir galimybę dalyvauti teismo procese. Ekspertizę pavesta atlikti Teismo psichiatrijos instituto Kauno skyriui. Nutartis skirti ekspertizę paskelbta uždarame teismo posėdyje.

Ekspertizę skyrusi teismo kolegija bylos nagrinėjimą atidėjo iki rugsėjo 5 dienos.

VAT aštuonis mėnesius po to, kai buvo panaikintas kito teisiamojo DP lyderio europarlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinis imunitetas, negali pradėti nagrinėti bylos iš esmės, nes į posėdžius neatvyksta V. Vonžutaitė – iš pradžių dėl nėštumo, paskui dėl sveikatos problemų pagimdžius.

Skirti teisiamajai psichiatrinę ekspertizę paprašė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas.

Prokuroras norėtų sužinoti, ar kaltinamoji gali stoti prieš teismą ir atsakyti už savo veiksmus. Ekspertams nusprendus, kad V. Vonžutaitės teisti negalima, priėmus apkaltinamąjį nuosprendį, jai būtų skiriamas priverstinis gydymas. Pasak S. Versecko, V. Vonžutaitė susirgo ne įtariamo nusikaltimo padarymo metu.

Prokuroras taip pat mano, jog reikėtų atlikti medicininį auditą Baltijos ir Amerikos klinikoje. Mat šios įstaigos medikai gydo kaltinamąją ir išduoda pažymas teismui apie pacientės sveikatos būklę bei galimybę dalyvauti teismo procese.

Baltijos ir Amerikos klinikos medikai teismui anksčiau yra pranešę, kad V.Vonžutaitės gydymas gali trukti apie metus. Senatis Darbo partijos byloje sueis 2014-aisiais.

DP byla VAT vyksta su itin ilgomis pertraukomis. Po daugiau nei metų pertraukos ji į teismo salę grįžo pernai spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko Darbo partijos pirmininko V.Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis ir V. Vonžutaitės gynėjas Arūnas Petrauskas.

Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje Europos Parlamentas panaikino jo teisinę neliečiamybę.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti buvusioms partijos darbuotojams V. Vonžutaitei, Marinai Liutkevičienei, V. Uspaskichui bei Darbo partijos frakcijos Seime seniūnui Vytautui Gapšiui. Šio teisinį imunitetą Seimas yra panaikinęs anksčiau. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – Darbo partijai.

“Darbiečių” lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.

Darbo partija įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. skaitytoja skaitytoja rašo:

  Tai puiku! Visi pasidarykim psichais ir laisvi, niekas neteis. Kazkodel ji pati pasirinko ekspertus, idomu. Siaip visiems kaltinamiesiems ekspertize daro Utenos ekspertai. Stai ka daro pinigai, ir kvailam aisku. Tuoj sueis senatis ir valio! Byla baigta. Paprastas zmogelis jau seniai cypej sedetu. Baisi geda Lietuvai del tokiu teisesaugininku, kurie parsiduoda uz didelius pinigus.Kai dare nusikaltima(savinosi pinigus), nebuvo psichiskai nesveika, dar ir vaika pagimde. Tai bent grazi istorija!

 2. skaitytojas skaitytojas rašo:

  bet savo reputaciją šita bobikė susigadino visiškai – dabar labai tiktų dirbti kloune cirke :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...