2012 Kovo 09

V.Uspaskichas lenda iš už “Ekonomika.lt” ir “Balsas.lt” savininkų širmos

veidas.lt

Garsusis kėdainiškis bando užkariauti rinkėjus per savo su partneriais valdomus laikraščius ir interneto portalus.

Aukščiausio rango verslo visuomenė šokiruota: nepriklausomu besiskelbiančio leidinio “Ekonomika.lt” surengtame renginyje “Verslo švyturiai” pirmuoju smuiku griežė pats Viktoras Uspaskichas. Jis ir atidarė renginį, sakė sveikinimo kalbą, ir vadovavo rinkimų komisijai, vertinusiai verslo įmonių vadovų laimėjimus. “Paprastai tokią misiją atlieka renginio šeimininkai. Tada peršasi prielaida, kad V.Uspaskichas yra tikrasis leidybos grupės UAB “Balsas.lt leidiniai” leidžiamo laikraščio “Ekonomika.lt” savininkas”, – pasakojo viena pompastiško renginio dalyvių.
“Man net kojas pakirto, kai išvydau V.Uspaskichą tokiu amplua, nenorėjau lipti į sceną atsiimti apdovanojimo”, – tvirtino vienas apdovanotųjų.
O “Verslo švyturių” komisijos nariui užkliuvo tiek V.Uspaskichas, tiek aplink besisukiojęs gausus Darbo partijos narių būrys: “Čia ir frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys, ir pats Antanas Bosas su žmona, ir daugybė kitų antraplanių veikėjų šmėžavo.”

Redaktorės slepia savininkus

Netikėta, bet netrukus po šio renginio buvo pakeista “Ekonomika.lt” vyriausioji redaktorė: Eugenija Grižibauskienė buvo perkelta dirbti į žemesnes pareigas – UAB “Balsas.lt leidiniai” priklausantį interneto portalą “Balsas.lt”. Naująja “Ekonomika.lt” vyr. redaktore paskirta Ingrida Mačiulaitytė, paprašyta nurodyti redaktorių kaitos priežastis, nerišliai dėstė apie “vidinius persistumdymus”.
Ir jau visiškai tiek E.Grižibauskienė, tiek I.Mačiulaitytė sutriko paklaustos, kas yra jų leidinių tikrieji savininkai. Ir viena, ir kita mykė žinančios, kas joms moka pinigus, bet nesakysiančios, nes neįgaliotos to daryti.
Pastebėjus, kad pastaruoju metu tiek “Balsas.lt”, tiek “Ekonomika.lt” grupės leidinių ir portalų pagrindiniuose puslapiuose vyrauja žinios, tiesiogiai arba netiesiogiai susijusios su V.Uspaskichu (nors šiai grupei priklausantys leidiniai niekados nėra deklaravę jokių sąsajų su kokia nors politine grupe), ir pasiteiravus, ar tai dėl to, kad V.Uspaskichas yra tikrasis UAB “Balsas.lt leidiniai” savininkas, ar kad artėjant parlamento rinkimams spausdinama paslėpta V.Uspaskicho vadovaujamos Darbo partijos reklama, abi pašnekovės visiškai pritrūko žodžių ir nesugebėjo logiškai paaiškinti jų leidinių prielankumo “agurkų miesto burtininkui”.
“Vis delto nesutikčiau, kad V.Uspaskichas kalbinamas dažniau nei kiti politikai”, – išlemeno I.Mačiulaitytė. “Į mūsų renginį buvo kviesti beveik visi Seimo nariai, bet atėjo tie, kas norėjo”, – antrino E.Grižibauskienė.
Vis dėlto, kad ir kaip kolegės stengtųsi ginti mundurą, skaitytojams dera pranešti: žurnalistų bendruomenėje nuo pat žiniasklaidos priemonių grupės “Balsas.lt leidiniai” kūrimosi pradžios sklandė kalbos, kad iš už šio naujo darinio kyšo V.Uspaskicho ūsai. Tokį žurnalistų įspūdį dar labiau sustiprino tai, kad darbą jiems siūlė dešiniąja Viktoro ranka tituluojamas V.Gapšys. Todėl nė vienas savo reputaciją branginantis patyręs žurnalistas, net viliojamas gausių pinigų, nesusigundė.

“Balsas.lt leidiniai” grupės tikslai – politiniai?
Iš politikų pirmas apie UAB “Balsas.lt leidiniai” savininkus ir jų keistenybes prabilo anuometis ūkio ministras Dainius Kreivys. Jam, pradėjus reikalauti valstybės įstaigų viešųjų pirkimų skaidrumo, per įvairius tarpininkus buvo siūloma galimybė reklamuotis šios grupės leidiniuose ir interneto portaluose. Apie tai, beje, vėliau jis rašė garsiojoje pažymoje, nurodydamas, kas ir kaip jį spaudė.
Priminsime, kad šis ministras “Ekonomika.lt” laikraštyje ir portale buvo pristatytas kaip vienas didžiausių turčių, slepiančių savo turto vertę, bei pasėtos abejonės dėl šalies ūkio stratego sąžiningumo. Ši publikacija lėmė tai, kad D.Kreivys neteko ministro posto.
Šiandien verslininkas D.Kreivys ir toliau neišsižada savo žodžių ir dar atviriau dėsto poziciją, kas, jo nuomone, slepiasi už UAB “Balsas.lt leidiniai”: “Aš, kaip verslininkas ir ekonomistas, drąsiai teigiu, kad šitos žiniasklaidos grupės verslas neturi jokios verslo logikos: aukščiausios poligrafinės kokybės leidiniai dideliais tiražais dalijami nemokamai. Manau, kad per vieną mėnesį savininkams tai kainuoja nuo 200 iki 300 tūkst. Lt. Taigi, jei nėra verslo modelio, vadinasi, tokių pinigų savininko tikslai siekia toliau nei visuomenės informavimas, greičiausiai tie tikslai – politiniai. Pastarąjį teiginį liudija nuolatiniai neigiami rašiniai apie premjerą Andrių Kubilių, Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, valdančiąją koaliciją. Teigiamai šios grupės leidiniai rašo tik apie V.Uspaskichą ir dar vieną politiką – Vilniaus merą Artūrą Zuoką.”
Tiesa, pažvelgus į Kultūros ministerijai žiniasklaidos priemonių pateiktas ataskaitas apie savininkus, aiškumo, kas yra UAB “Balsas.lt leidiniai” savininkai, nepadaugėjo. Anksčiau skelbta, esą šios keista verslo logika paremtos žiniasklaidos grupės savininkas yra mažai visuomenei žinomas Rimantas Miknius, nors, VĮ Registrų centro duomenimis, šios bendrovės vienintelė savininkė nuo užpernai metų yra Liudmila Ivleva. Tuo tarpu pats V.Uspaskichas tiesiogiai yra tik dvidešimties regioninių interneto portalų ir Kėdainių laikraščio “Rinkos aikštė” savininkas.
Paklaustas apie V.Uspaskicho žiniasklaidos verslą ir apie žiniasklaidos grupę “Balsas.lt leidiniai”, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pateikė tokį vertinimą: “Balsas.lt leidiniai” – mistinė žiniasklaidos grupė. Lyg vaiduoklis. Tikrųjų svaininkų nežinau. Bet man atrodo įdomios šios grupės sąsajos su “Respublikos” leidinių grupe, taip pat su Darbo partija ar jos atstovais.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Anonimas Anonimas rašo:

  Man keista,ką ten veikia T.Čyvas?

 2. Romas.Slapšys Romas.Slapšys rašo:

  Čia ,visai nesuprantama apie Uspaskicką,kada jis dirba,pilna jo televizijoje,visokiuose laidose,ruošiasi rinkimams,sveiku protu nesuvokiama,ar kada bus teisiamas,kada iš viso jis dirba,vieni juokai ,tik atlyginimą gauna didžiuli ir viskas,Kadangi mūsų nėra nei valdžios,vieni ,,cirkai,,kai pradedi galvoti ,apie seimą,,….plaukai šiaušias, tuj Lietuvos nebus,valdys atėjūnai,gal tada ir bus geresnė tvarka.

 3. ss ss rašo:

  Vieša paslaptis kas savininkai.

 4. eglė eglė rašo:

  Gal tiesiog pradėkit dirbi.Seimą rinkom ne tam,kad kaip šunys kaulo nepasidalintumėt-o dirbtumėt.pirmiau teiskit ne Uspaskich,o tikrus vagis ;seną seimą su Kubilium priešakyje.dėl ko taip kovojat ar tiesiog bijot ,kad V.Uspaskich ir Dp išaiškins Jūsų mieli ponai Juodąsias buhalterijas,per kurias kelios kartos praskolintos-praskolinti žmonių gyvenimai.kam Jūs puolat Viktorą-jei patys seniai ŽMOGIŠKUMĄ praradot.Nesvarbu,kad žmogus ne lietuvis,bet vertas pagarbos ir pasitikėjimo,O JŪS -ABEJOJU.Gal geriau kiekvienas pradėkit nuo SAVĘS.taip būtų teisingiausia visuomenės atžvilgiu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...