2010 Liepos 19

Triatlonininkas

V. Urbonas JAV perplaukė Jeloustouno ežerą

veidas.lt

Panevėžietis triatlonininkas Vidmantas Urbonas Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) praėjusią naktį perplaukė Jeloustouno ežerą.

Pirmadienio rytą V.Urbono žmona Rita Urbonienė BNS pranešė, kad Lietuvos laiku pirmadienio naktį triatlonininkas perplaukė banguojantį ežerą, kuriame vandens temperatūra tesiekė 8,6 laipsnių šilumos.

Jeloustouno ežeras tyvuliuoja 2,376 kilometro aukštyje, skaičiuojant nuo jūros lygio.

Šis plaukimas yra V.Urbono vykdomo ekologinio projekto “Vanduo – tai gyvybė”, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į gėlo vandens trūkumo ir užterštumo problemas pasaulyje, dalis. V.Urbonas yra užsibrėžęs tikslą projekto metu per 5 metus įveikti 5 gėlo vandens ežerus, esančius įvairiuose žemynuose. Pernai jis perplaukė Titikakos ežerą Pietų Amerikoje. Kitas sąraše – Baikalas, esantis Rusijoje.

Pasak R.Urbonienės, plaukimą per Jeloustouną triatlonininkas skyrė Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms.

“Išplaukiantį Vidmantą išlydėjo ir šiltai sutiko Jeloustouno parko administracijos darbuotojai. Jie džiaugėsi, kad jų parko ežeras įeis į istoriją. Atostogaujantys amerikiečiai domėjosi mūsų šalimi, bendravo su mumis”, – teigė R.Urbonienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...