2011 Kovo 03

Politika

V.Mazuronis kalbėjęs apie sporto rūmų rekonstrukciją

veidas.lt

Opozicinės partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis BNS patvirtino su ūkio ministru kalbėjęs apie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukciją, tačiau teigia esąs labai nustebintas, kad šį pokalbį ministras palaikė spaudimu jam.

“Jeigu dėl to kam nors susišvietė kokie nors spaudimai, tai aš tokių spaudimų per dieną darau 10-15″, – ketvirtadienį BNS sakė V.Mazuronis, komentuodamas viešumon iškilusį ūkio ministro Dainiaus Kreivio rašytą raštą.

BNS turimame dokumente, kurį esą pasirašė D.Kreivys, teigiama, kad pernai rugsėjį opozicija prabilo apie interpeliaciją jam. Tuo metu vienas iš Ūkio banko investicinės grupės (ŪBIG) stebėtojų tarybos narys, kalbėdamas su D.Kreiviu, esą jam perdavė žinutę, kad “mes kontroliuojame libdukų (“Tvarkos ir teisingumo” – BNS) frakciją Seime, jei reikės pagalbos per galimą interpeliaciją, ją gausi. Kaip to patvirtinimas po Vyriausybės valandos prieis vienas Seimo narys”.

Anot D.Kreivio, praėjusių metų rugsėjo 23 dieną po Vyriausybės valandos Seime prie jo priėjo vienas iš Seimo “Tvarkos ir teisingumo” frakcijos vadovų, kuris pasakė, kad labai palaiko Sporto rūmų atnaujinimo iniciatyvą.

V.Mazuronis savo ruožtu BNS sakė ministro teiravęsis, kodėl Ūkio ministerija neskiria finansavo jau ilgai apleistų ir nenaudojamų Sporto rūmų rekonstrukcijai, nes dėl to jam pasiskundė “vienas jaunuolis, prisistatęs Sporto rūmų rekonstrukciją organizuojančių įmonių atstovu”.

“Jis sakė, kad darbai stringa, nors Ūkio ministerijoje guli sutvarkyti visi dokumentai, bet dėl biurokratinių kliūčių ar valdininkų nenoro tie dalykai tempiami. Aš ministro paklausiau, ar yra toks prašymas ir kodėl stabdomas finansavimas”, – pasakojo V.Mazuronis.

Pasak jo, ministras jam maloniai paaiškino, kad finansavimas šiam projektui neskiriamas, nes Sporto rūmų šeimininkas negarantavo finansavimo iš savo pusės.

“Tvarkietis” svarstė, kad jeigu kas nors manipuliavo jų frakcijos vardu, D.Kreivys turėjo jam pasakyti.

“Jokių įsipareigojimų “Tvarka ir teisingumas” niekam neturėjo ir neturi”, – tvirtino frakcijos seniūnas.

D.Kreivio rašte, pavadintame pažyma, rašoma, kad ŪBIG įkūrė viešąją įstaigą “Nacionalinis mokslo ir kongresų centras”. Ji pateikė Ūkio ministerijai paraišką dėl 10 mln. litų paramos rekonstruoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus.

Ministras taip pat teigia, kad dėl šių rūmų rekonstrukcijos finansavimo apie jį kompromituojančias žinias ėmė skelbti bendrovei “Diena Media group” priklausančios žiniasklaidos priemonės. Jų kontrolinį paketą yra įsigijusi bendrovė “Baltijos įmonių finansai”, siejama su Vladimiro Romanovo Ūkio banku.

Minėtą raštą, kuriame kalbama ir apie D.Kreivio bei Ž.Plytniko patirtą politikų ir verslininkų spaudimą, ūkio ministras yra pateikęs premjerui Andriui Kubiliui. Pasak premjero, informacija perduota ir prezidentei Daliai Grybauskaitei.

D.Kreivio pateiktą informaciją A.Kubilius pavadino šokiruojančia. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumas trečiadienį sudarė darbo grupę ministro pateiktai informacijai išnagrinėti.

Prezidentė anksčiau yra pareiškusi, kad ministras D.Kreivys politiškai susikompromitavo, todėl turi atsistatydinti. Ji skeptiškai įvertino ir ministro surašytą raštą dėl patiriamo spaudimo, pasakiusi, kad tai “jokia oficiali pažyma”.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. :) :) rašo:

  apsisviete pakishtas prostofilia Mazuronis :)

  niekas tavo priejimo ir nelaiko spaudimu, kvailiuk. tu tiesiog buvai tie raudoni batai vitrinoje, kurie pranesa, kad kontaktave zmones yra rimti savo ketinimuose ir pasiulymuose.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...