2010 Gegužės 06

Igoris Achremovas

V. Lingio žudikas paleidžiamas į laisvę

veidas.lt

Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą nuteistą buvusį “Vilniaus brigados” narį Igorį Achremovą teismas nusprendė paleisti į laisvę lygtinai anksčiau laiko.

Taip ketvirtadienį nusprendė Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas, BNS patvirtino teismo raštinėje.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Danutė Kisinienė BNS sakė neketinanti skųsti teismo sprendimo.

“Mano nuomone, tikrai nėra motyvų skųsti sprendimą. Jau penktą kartą jis prašėsi paleidžiamas, jis kalėdamas tikrai nepriekaištingai elgėsi, nematau jokių motyvų skųsti. Tai, kad jis – Achremovas, nėra argumentas”, – kalbėjo D.Kisinienė.

Trečiadienį klausimą pradėjęs nagrinėti Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas išklausė pataisos namų atstovės, I.Achremovo advokatės ir prokurorės argumentus dėl galimo pirmalaikio paleidimo.

Kaip teigiama pataisos namų teikime, psichologai I.Achremovą vertina kaip pasirengusį gyventi laisvėje.

Taip pat teikime tvirtinama, kad I.Achremovas įkalinimo įstaigoje mokėsi, pagal autorines sutartis vertėjavo, šiuo metu dirba ūkinio aptarnavimo brigadoje. Jis buvo 15 kartą skatintas ir tik vieną kartą prasižengė.

I.Achremovas bendrauja su šeima, nors su moterimi, kurią vedė jau kalėdamas, 2010 metais išsiskyrė. Kaip teigiama, jis finansiškai padeda auginti savo vaiką. Išėjęs į laisvę jis esą gyvens pas tėvus Vilniuje.

Prokurorės vertinimu, laikas lygtiniam paleidimui dar neatėjęs, mat I.Achremovas nuteistas už labai sunkų nusikaltimą ir jį dabar paleidus nebūtų įgyvendintas teisingumas.

Už dienraščio “Respublika” žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994-ųjų rudenį buvo nuteisti “Vilniaus brigados” vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai – I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis bei Borisas Bobičenka.

B.Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, kuri buvo įvykdyta. I.Achremovui taip pat skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nuteistajam laisvės atėmimo bausmė sumažinta iki 25 metų. Remiantis šia nutartimi, į laisvę jis turėjo išeiti 2018 metų pabaigoje.

Į laisvę I.Achemovas prašėsi ne pirmą kartą – tokius prašymus teismui jis teikė 2006, 2008 ir 2009 metais, tačiau jie buvo atmesti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...