2010 Rugsėjo 20

Teisėtvarka

V.Beleckas liks kalėjime

veidas.lt

Už kunigo ir kolekcininko Ričardo Mikutavičiaus nužudymo bei jo meno kolekcijos vagystės organizavimą nuteistam Vladui Beleckui ir toliau bausmę iki gyvos galvos teks atlikti kalėjime.

Pirmadienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas nusprendė netenkinti Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo teikimo dėl nuteistojo perkėlimo iš kalėjimo į pataisos namus.

Teisėja Jolanta Čepukėnienė nusprendė, kad nors formaliai V.Beleckas ir atitinka perkėlimo sąlygas, tačiau priimant tokį sprendimą reikia atsižvelgti ir į nuteistojo asmenybę, jo padarytų veiku pobūdį ir pavojingumą, atsižvelgti, ar pasiekti bausmės tikslai. Šių kriterijų, anot teismo, V.Beleckas neatitinka.

Ši nutartis gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.

Žurnalistams nuteistasis, prieš paskelbiant nutartį, sakė, kad į pataisos namus nori būti perkeltas dėl to, kad ten galės vaikščioti laisviau, esą dabar jam vaikščioti leidžiama tik pusantros valandos per dieną.

“Ten erdvė didesnė (…) Juk 12 metų uždaroje vietoje sėdėjau”, – kalbėjo V.Beleckas.

Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo pareiškime teigiama, kad V.Beleckas jau yra kalėjime praleidęs daugiau kaip 10 metų, jis charakterizuojamas patenkinamai, daro mažus vidaus taisyklių pažeidimus, nekonfliktuoja, palaiko ryšius su artimaisiais, todėl perkėlimas yra galimas.

Pats V.Beleckas tvirtino, kad perkeltas į pataisos namus turėtų daugiau galimybių rūpintis savo sveikata, bendrauti su kitais asmenimis. Jis pripažino daręs vidaus taisyklių pažeidimų – turėjęs mobilųjį telefoną, tačiau tik todėl, kad norėjo bendrauti su žmonėmis.

Tuo metu Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Audronė Šukienė tikino, kad teikimas neturėtų būti patenkintas – nuteistojo elgesys yra vertintinas tik patenkinamai, per įkalinimo laiką jis buvo du kartus baustas dėl mobiliojo telefono laikymo, 10 ir 15 dienų praleido karceryje.

Taip pat, anot teisėsaugininkės, V.Beleckas ilgą laiką kaltės dėl padarytų nusikaltimų nepripažino, tai padarė tik 2009-aisiais.

Teismo nutartyje teigiama, kad šiuo metu jis pripažįsta savo kaltę iš dalies. Aplinkybė, kad prisipažinimą jis pateikė tik tuomet, kai atsirado galimybė būti perkeltam, teismui sukėlė abejonių, ar nuteistasis nuoširdžiai gailisi.

Teisėja taip pat atsižvelgė į 2009-aisiais išdėstytą Generalinės prokuratūros poziciją, kad buvo gauta žinių, esą V.Beleckas turi mobilųjį telefoną ir perkeltas į pataisos namus, pažeis vidaus reikalavimus. Be to, teismo nuomone, V.Beleckas gali daryti neigiamą įtaką kitiems nuteistiesiems.

Teismas taip pat atsižvelgė į aplinkybę, kad V.Beleckas yra linkusiųjų pabėgti asmenų įskaitoje.

V.Beleckui įkalinimo bausmė iki gyvos galvos už R.Mikutavičiaus nužudymo ir jo meno kolekcijos vagystės organizavimą buvo skirta 2000-ųjų rugsėjį. Jis Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime bausmę atlieka nuo 1999-ųjų kovo.

Kauno kunigas, poetas, kolekcininkas 63 metų R.Mikutavičius nužudytas 1998 metų liepos 1 dieną.

Kunigas 1998 metų birželio 31-osios vakarą buvo įviliotas į svetimą butą. Ten jis apsvaigintas eteriu, po to žudikų automobilio bagažinėje nuvežtas prie Nemuno, kur dar gyvas buvo išrengtas, suvyniotas į tinklą ir nuskandintas. Nusikaltėliai iš kunigo buto pavogė įvairių meno vertybių, įvertintų milijonais litų.

+370 5 2058508 begin_of_the_skype_highlighting              +370 5 2058508

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...