2011 Vasario 27

Savivaldos rinkimai

V.Adamkus neradęs, už ką balsuoti

veidas.lt

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus teigė neradęs kandidato ar sąrašo, kurį balsuodamas būtų palaikęs visa širdimi.

“Sunku labai. Aš peržiūrėjau visus sąrašus ir, atvirai pasakysiu, kad galėčiau pasakyti, jog visa širdimi pasirinkau sąrašą ir žmogų, tokio neradau”, – sekmadienį žurnalistams sakė buvęs šalies vadovas.

Jo žmona Alma taip teigė, kad labai sunku buvę pasirinkti, už ką balsuoti.

V.Adamkus sakė balsavęs remdamasis patirtimi, sekdamas politinį gyvenimą pastaruoju metu.

“Balsavau pagal, sakyčiau, sąžinę, protą ir viltį, kad vis dėlto galbūt išbrisime iš mūsų labai sunkios vidaus politikos krizės, kurioje esame dabar”, – kalbėjo V.Adamkus.

Prezidentas neatskleidė, už ką balsavo, jis neatsakė ir į klausimą, ar pasirinko partiją ar savarankiškai išsikėlusį kandidatą. V.Adamkus tvirtino pasirinkęs “vieną žmogų”, kuris, jo nuomone, gali žengti mažą žingsnį į priekį.

Paklaustas, kaip vertina rinkimų naujovę leidžiant dalyvauti nepartiniams kandidatams, jis sakė esąs nusivylęs. V.Adamkus teigė nematęs, kandidatų, už kuriuos žmonės galėtų balsuoti “iš savo patirties, pažinties”.

“Esame tam dar nepribrendę. Mes kalbame apie pilietinę visuomenę. Galiu tvirtai ir nuoširdžiai išsakyti savo nuomonę – iki šios dienos pilietinės visuomenės Lietuvoje dar nėra”, – teigė buvęs šalies vadovas.

Lietuvoje sekmadienį vyksta eiliniai savivaldybių tarybų rinkimai. Dėl savivaldybių tarybų narių mandatų naujai ketverių metų kadencijai varžosi per 16 tūkst. kandidatų, iš viso 60-yje savivaldybių renkama per 1526 tarybų nariai.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...